Prezydent Piotr Krzystek oficjalnie potwierdził, że będzie się ubiegać o czwartą kadencję w fotelu Prezydenta Szczecina. Konferencja Bezpartyjnych miała miejsce na festynie zorganizowanym na Wyspie Grodzkiej. Krzystek podkreślił, że miejsce nie jest przypadkowe. – Łasztownia to symbol tego jak bardzo zmieniło się nasze miasto – mówił podczas spotkania z dziennikarzami.

Łasztownia, inwestycje, budowanie przyjaznego miasta

Bezpartyjni to drugi po Koalicji Obywatelskiej komitet wyborczy, który oficjalnie potwierdził swój start w jesiennych wyborach samorządowych. Piotr Krzystek podczas spotkania z dziennikarzami na Wyspie Grodzkiej otoczony był członkami ruchu społecznego Bezpartyjni. Nie zabrakło także obecnych radnych oraz jego zastępców: Krzysztofa Soski i Daniela Wacinkiewicza. Krzystek dużo mówił o sukcesach minionych kadencji, czyli Łasztowni, Filharmonii, remoncie bulwarów czy przebudowach najważniejszych miejskich ulic.

Pojawiły się także informacje odnośnie priorytetów programu wyborczego na kolejne lata: - Dzisiaj stajemy przed kolejnymi wyzwaniami. Konkurs na zagospodarowanie Łasztowni pokazuje, że niebawem będzie to nowe serce nadwodnego Szczecina, te inwestycje powoli stają się faktem. Nowy stadion, aquapark – to wszystko będzie sprawiało, że w naszym domu, w Szczecinie, będziemy czyli się lepiej – mówił Piotr Krzystek.

 

Z daleka od złych politycznych emocji

Prezydent Krzystek podczas inauguracji kampanii wielokrotnie podkreślał jak ważny jest dalszy rozwój Łasztowni. Nie brakowało także trudnych pytań o mieszkania komunalne czy opóźnione zadania inwestycyjne. Prezydent przyznał, że w minionych kadencjach nie udało się uniknąć błędów, ale ogólny bilans jest pozytywny. Wielokrotnie padło także zdanie, że istotne jest by promować Szczecin jako przyjazne miasto z dala od politycznych sporów: - Dla mnie ważna jest rodzina, wspieranie rodziny, budowanie w mieszkańcach poczucia bezpieczeństwa oraz kreowanie dobrych emocji, z dala od polityki, która niesie dużo nienawiści i dużo złych emocji, w Szczecinie ważne są tylko dobre emocje i o nie będziemy starali się zadbać – dodał prezydent.

Listy wyborcze już prawie gotowe

Listy wyborcze Bezpartyjnych zarówno do Rady Miasta, jak i do Sejmiku Województwa mają być gotowe w ciągu dwóch najbliższych tygodni. Na konferencji jednak nie padły żadne nazwiska ani deklaracje, kto będzie liderem w poszczególnych okręgach. Nieoficjalnie mówi się, że w wyborach jako jedynki wystartować mają zastępcy Piotra Krzystka: - Proszę jeszcze zachować cierpliwość, za dwa tygodnie przedstawimy opinii publicznej naszych kandydatów. Jesteśmy zaawansowani w tych działaniach. Jeszcze dwa tygodnie – mówi Krzysztof Soska, Zastępca Prezydenta Szczecina. – Nie będę komentować kto wystartuje, a kto nie. Mogę powiedzieć, że będzie sporo nowych nazwisk, bardzo fajnych postaci. Skupiamy się także na liście do sejmiku. Bezpartyjni będą tworzyć komitet ogólnopolski, a my będziemy jego częścią – dodaje Krzysztof Soska.

W obecnej kadencji klub Bezpartyjnych w Radzie Miasta liczy ośmioro radnych. W Sejmiku ekipa Piotra Krzystka ma jednego reprezentanta. Wybory Samorządowe odbędą się 21 października.