Przed Pawłem Krężelokiem ostatnia runda w KIA Lotos Race. Szczeciński kierowca zapowiada walkę o najwyższe pozycje.

W najbliższy weekend na czeskim torze rozpocznie się ostatnia runda Kia Lotos Race. W turnieju bierze udział 16-letni kierowca ze Szczecina, który w poprzedniej rundzie skończył wyścig mimo problemów z silnikiem. Krężelok w Czechach pojawił się już środę, by przed startem sprawdzić tor. Jak zapowiada młody kierowca – ostatni wyścig będzie walką o wszystko.

Zrobię wszystko co w mojej mocy aby ten sezon KLR uznać za bardzo dobry. Mamy trochę kłopotów z autem, mam nadzieję, że uda się to wszystko poskładać i wyjechać na kwalifikacje przygotowanym do walki. - mówi Paweł Krężelok. - Chcę udowodnić, że jestem w stanie jechać w samym czubie i kręcić czasy w pierwszej trójce. To jest cel na ten weekend - dodaje.

Na razie po pięciu rundach zawodów Paweł Krężęlok jest na ósmej pozycji z dorobkiem 380 punktów. Finał sezonu na Morawach będzie dla szczecińskiego kierowcy szansą na zmianę swojej lokaty. I chociaż do pierwszego miejsca brakuje mu niemal 300 punktów przyznaje, że ten sezon to przede wszystkim niezbędne doświadczenie.

Dużo w tym sezonie się nauczyłem, tego mi nikt nie zabierze. Puchar KLR to wspaniała nauka dla każdego zawodnika. Doświadczenie zdobyte podczas tej serii przełoży się na każdą inną. Tyle walki co stoczyłem na torach z rywalami nie odda żaden puchar... Runda na torze w Brnie to będzie wyjątkowo ostra walka o punkty! - wyznaje Paweł Krężelok.

Więcej informacji nt. Pawła Krężeloka można znaleźć na jego stronie w serwisie Facebook.