Drugim spektaklem konkursowym, który zobaczyli widzowie Kontrapunktu wczoraj była inscenizacja „Nancy. Wywiad” Teatru Nowego z Warszawy. To performatywno-taneczna wizja związku Sida Viciousa i Nancy Spungen, czyli basisty zespołu Sex Pistols i jego ekscentrycznej partnerki.

„Gdy Nancy była nastolatką, kilka razy uciekała ze szkoły i dwa razy targnęła się na własne życie, ale uzyskała na tyle dobre oceny, by dostać się do University Of  Colorado. W wieku 17 lat uciekła do Nowego Jorku i od tamtego czasu nie odzywała się do rodziców, chyba że z prośbą o pieniądze (...) Nancy chciała tylko być kimś (niekoniecznie sobą). I trzeba przyznać, że jej się udało. Zrobiłaby absolutnie wszystko, żeby zdobyć to, co chciała” pisze Jon Savage w książce „England`s Dreaming. Sex Pistols i Punk Rock”. Swoim zachowaniem  wpłynęła szczególnie na  to, co robił i kim się stawał Sid. Oboje stworzyli parę straceńców, którzy za nic mieli zakazy i  konwenanse.

Spektakl został wyreżyserowany przez Claude’a Bardouila, który sam też w nim występuje, a towarzyszy mu Magdalena Popławska.  Artyści poznali się podczas pracy nad inscenizacją „Koniec" realizowaną przez  Krzysztofa Warlikowskiego. Claude Bardouil jako aktor grał w sztukach Shakespeare'a: "Sen nocy letniej", "Makbet" i "Juliusz Cezar".

„Nancy. Wywiad” z oczywistych powodów jest bardzo muzycznym dziełem. Dwójce aktorów  w ich  dramatycznej eksplikacji uczuć towarzyszy  gitarowy duet: Paweł Andryszczyk i Adam Walicki . Improwizują oni ścieżkę dźwiękową  dla zdarzeń na scenie, a poza tym grają też  „I Wanna Be Your Dog" (z repertuaru Iggy Popa). Poza tym słyszymy „My Way” (wykonywane przez Sida Viciousa) oraz  „Stars" (autorstwa  Ian Janisa) Ten ostatni utwór śpiewa Popławska.  W spektaklu pada niewiele słów. Związek Nancy i Sida opowiedziany został przede wszystkim obrazami i cielesnymi  figurami, ale właśnie dlatego oddziaływuje na widza jeszcze mocniej.  Widzowie zgromadzeni w sali Teatru Polskiego nagrodzili twórców długim aplauzem.