Pierwsze w Szczecinie stałe biuro poselskie Konfederacji otwarto we wtorek. Przy ul. Szarotki z mieszkańcami miasta spotykać ma się regularnie lubuski poseł Krzysztof Tuduj. Wcześniej polityk ten startował z listy obejmującej nasz region do parlamentu europejskiego. Podczas rozmowy z dziennikarzami parlamentarzysta przyznał, że jego obecność w Szczecinie ma sprawić, by Konfederacja w naszym mieście była aktywniejsza i w przyszłości miała tu swoich posłów.


„Moim priorytetem jest, by problemy mieszkańców związane z inflacją, segregacją sanitarną czy propagandą rządową były rozwiązywane”

Konfederacja w 2019 roku nie wprowadziła do Sejmu żadnego posła ze Szczecina. Na półmetku kadencji swoje biuro w naszym mieście otworzył lubuski poseł partii Krzysztof Tuduj.

– Zapraszamy mieszkańców Szczecina ze sprawami, które nadają się na interwencje poselskie. Będziemy reagować – zapowiedział Tuduj. – Moim priorytetem jest, by problemy mieszkańców związane z inflacją, segregacją sanitarną czy propagandą rządową były rozwiązywane. Chcemy wychodzić także do spraw lokalnych – dodał poseł.

– Cieszymy się, że otwiera się pierwsza filia biura Konfederacji w Szczecinie. Jesteśmy jedyną alternatywą, nową siłą polityczną, a nie elementem układu okrągłostołowego. Będą tu obecni asystenci posła Tuduja  – mówiła Iwona Wawruszczak, dyrektorka biura posła Tuduja.

– Szczecin staje się coraz bardziej konfederacyjny. Nasza aktywność wzrasta, działamy na rzecz mieszkańców na polu lokalnym i zajmujemy stanowiska w sprawach ogólnopolskich – dodał Marcel Duda z partii KORWiN.

„To wadliwy projekt”

Poseł Tuduj podczas swojej wizyty w Szczecinie dużo mówił o pandemii koronawirusa oraz rządowych planach wprowadzenia pod obrady Sejmu propozycji, by pracodawcy mogli weryfikować, czy ich pracownicy są zaszczepieni.

– Wyróżniamy się na tle pozostałych sił politycznych. Segregowanie ludzi ze względu na szczepienie nie jest prawidłowe. To wadliwy projekt. To jest ingerowanie w prawa osobiste, informacje zdrowotne, to rzeczy objęte tajemnicą lekarską. Za dużo jest podziałów w Polsce. Osoby zaszczepione też transmitują wirusa – mówił poseł.

Konfederacja obecnie ma w parlamencie 11 posłów. Ostatnie sondaże dają jej od 7 do 9 procent poparcia.