koncerty

Koncert Viva Flamenco!

fot. materiały prasowe

Zobacz na mapie
Gdzie?
Kiedy?
Sobota, 25.09.2021
O której godzinie?
19:00
Za ile?
50-70 zł
Opis wydarzenia
Viva Flamenco! jest czołowym zespołem flamenco w Polsce. Założony został w 1992 roku przez gitarzystę Michała Czachowskiego. Muzyka, jaką wykonują to wyrafinowana mieszanka flamenco tradycyjnego ze współczesnym, inspirowana kulturą indyjską, arabską oraz jazzem. Barwy i egzotyki dodaje bogate instrumentarium, na które obok gitar składają się tradycyjne instrumenty etniczne.

 

Repertuar zespołu to żywiołowe kompozycje najbardziej znanych gitarzystów flamenco i tradycyjne, a także własne, zróżnicowane pod względem rytmów i nastrojów. Doskonały efekt artyści osiągają nie tylko dzięki mistrzowskiej grze na instrumentach, ale także dzięki ekspresyjnemu tańcowi i oryginalnym strojom, które dodają plastyczności i sprawiają, że koncert tej grupy staje się także znakomitym widowiskiem na najwyższym poziomie.

Zespół wielokrotnie był laureatem wielu konkursów. Artyści koncertują w Polsce i zagranicą, na najważniejszych festiwalach gitarowych, festiwalach jazzowych, etnicznych i folkowych. Zespół występował zarówno w wielkich salach koncertowych, teatrach i filharmoniach, jak również w małych domach kultury, występując w kameralnym lub w wieloosobowym składzie.

 

Zespół Viva Flamenco wystąpi w składzie:

Michał Czachowski – gitara flamenco,

Krzysztof Nowakowski – cajon,

Grzegorz Skiba – gitara,

Tomasz Pala – piano,

Marcin Sidor – skrzypce,

Andrzej Kowalski – bas,

Anna Patkiewicz – taniec,

Agnieszka Malicka – taniec.

 

Bilety dostępne na: https://bilety.fm/pl/muzyka/5835-viva-flamenco-przeclaw-goksir.html

Komentarze

Jeszcze nikt nie dodał komentarza, bądź pierwszy!

Skomentuj

Strona korzysta z plików cookie oraz przechowuje i przetwarza dane osobowe zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce lub konfiguracji usługi.
akceptuję