koncerty

Koncert Stanisława Soyki

foto: Kuba Majerczyk

Zobacz na mapie
Gdzie?
Kiedy?
Sobota, 24.07.2021
O której godzinie?
20:00
Za ile?
80 zł
Opis wydarzenia
Koncert Stanisława Soyki już w lipcu w Zamku Książąt Pomorskich w Szczecinie. Bilety już w sprzedaży!

 

Stanisław Soyka - wokalista, instrumentalista, kompozytor, jeden z największych artystów polskiej sceny muzycznej wystąpi na Dużym Dziedzińcu Zamku Książąt Pomorskich w Szczecinie. Koncert zaplanowany jest na 24 lipca na godzinę 20:00. Bilety na wydarzenie są już dostępne w sprzedaży online na http://bilety.zamek.szczecin.pl/.

Podczas koncertu usłyszymy utwory z wydanego niedawno albumu „Muzyka i słowa Stanisław Soyka”, pieśni napisane do wierszy poetów polskich i nie tylko („Allegro ma non troppo” W. Szymborskiej, „Który skrzywdziłeś…” Cz. Miłosza, „Świat” L. Staffa, „Tylko brać” Agnieszki Osieckiej), klasyki Czesława Niemena z monografii „W hołdzie Mistrzowi”, w sąsiedztwie takich szlagierów, jak „Absolutnie nic”, „Cud niepamięci” czy „Tolerancja”.

Soyka wypracował swój własny język muzyczny, jego styl rozpoznaje się od pierwszych dźwięków a bogactwo repertuaru może przyprawiać o zawrót głowy. Na koncie ma dziesiątki autorskich pieśni, skomponował także muzykę do wierszy wielu poetów polskich. Komponuje i śpiewa o miłości i o jej braku, o tęsknocie i spełnieniu. W jego dorobku znajdziemy ponad 30 albumów, z których kilka osiągnęło multiplatynowe nakłady. Nigdy nie poddał się modom i trendom.

Na zamkowym dziedzińcu artysta wystąpi z zespołem SOYKA KWINTET. Towarzyszyć mu będą Przemek Greger na gitarze akustycznej, Marcin Lamch na gitarze basowej, syn Kuba Soyka na perkusji, Zbyszek Uhuru Brysiak na instrumentach perkusyjnych.

SOYKA KWINTET stanowi bogatą i niebywale ciekawą paletę kolorystyczną a jazzowe temperamenty i kompetencje wyzwalają podczas nagrań i w czasie koncertów unikalną moc muzyki improwizowanej.

Komentarze

Jeszcze nikt nie dodał komentarza, bądź pierwszy!

Skomentuj

Strona korzysta z plików cookie oraz przechowuje i przetwarza dane osobowe zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce lub konfiguracji usługi.
akceptuję