koncerty

Koncert charytatywny „(Wy)Gramy dla Julii!”

foto: materiały prasowe

Gdzie?
Wydział Technologii i Inżynierii Chemicznej ZUT (al. Piastów 42, Audytorium nr I)
Kiedy?
Sobota, 14.12.2019
O której godzinie?
16:00
Za ile?
datek do puszki
Opis wydarzenia
Już w sobotę (14 grudnia) o godz. 16.00 w budynku Wydziału Technologii i Inżynierii Chemicznej ZUT (al. Piastów 42, Audytorium nr I) odbędzie się koncert charytatywny „(Wy)Gramy dla Julii!”. Na wydarzenia zapraszają Wydział Technologii i Inżynierii Chemicznej ZUT, Biblioteka WTiICH ZUT, Biblioteka Główna ZUT, Parlament Studentów Pomorskiego Uniwersytetu Medycznego w Szczecinie oraz Stowarzyszenie Bibliotekarzy Polskich Oddział w Szczecinie.

 

Koncert charytatywny „(Wy)Gramy dla Julii!” to inicjatywa jej licealnych przyjaciół. Julia Matuszczak jest 18-letnią uczennicą VI LO w Szczecinie. Nastolatka od kilku lat zmaga się z ostrą białaczką AML M5 HRG wysokiego ryzyka. W sierpniu br. przeszła przeszczep szpiku we wrocławskim szpitalu. Julia jest podopieczną Stowarzyszenia Rodziców Dzieci Chorych na Białaczkę i Innych Chorób Nowotworowych.

W najbliższą sobotę, 14 grudnia, na scenie w Audytorium nr I (al. Piastów 42) wystąpią przyjaciele Julii ze szkolnej ławki. Młodzi artyści zaprezentują interpretacje popularnych przebojów takich jak „I will Survive”, „Back to Black”, „We are the world”. Oprócz tego usłyszymy ich własne kompozycje. Podczas wydarzenia będą zbierane pieniądze, które zostaną przeznaczone na leczenie, rehabilitację oraz spełnienie marzeń Julii.

- Julia to dusza artystyczna. Ma w sobie dużo ciepła i wrażliwości. Maluje, rysuje, gra na skrzypcach. W przyszłości chciałaby zostać studentką Akademii Sztuk Pięknych. Do zrealizowania swoich marzeń potrzebuje zdrowia. Każdy, kto weźmie udział w tym wyjątkowym koncercie może jej w tym pomóc – mówi Anna Arabczyk-Mosiewicz, organizatorka wydarzenia.

Żeby wziąć udział w koncercie trzeba wypełnić formularz zgłoszeniowy:

https://docs.google.com/forms/d/e/1FAIpQLSfVTlOuFzq3NLNWepz9fETr_wPTSb83Ufvd8zP26v_SwCmxyg/viewform?vc=0&c=0&w=1.

Liczba miejsc jest ograniczona. Przed wejściem do Audytorium nr 1 będą stali wolontariusze z puszkami. Każdy, kto przyjdzie na koncert może wrzucić dowolną kwotę. Więcej informacji na temat wydarzenia znajduje się tu: https://www.facebook.com/events/2147627772213587/.

Komentarze

Jeszcze nikt nie dodał komentarza, bądź pierwszy!

Skomentuj

Strona korzysta z plików cookie oraz przechowuje i przetwarza dane osobowe zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce lub konfiguracji usługi.
akceptuję