W wieczór wigilijny mężczyzna w heroiczny sposób chciał zatrzymać pijanego kierowcę i sam omal nie stracił życia. Do dziś nie odzyskał pełnej sprawności. Koncert charytatywny, z którego cały dochód zostanie przekazany na rehabilitację Jakuba Znojka, odbędzie się w najbliższą sobotę.

Koncert charytatywny dla Jakuba Znojka organizuje po raz kolejny Chrześcijańska Służba Charytatywna „Blisko Serca”. Wolontariusze zapraszają już 24 lutego br. do Nowej Dekadencji przy ul. Partyzantów 2 w Szczecinie, gdzie licytacje i koncert poprowadzi aktorka Anna Samusionek. Dla widowni zagrają zespoły Number 1 oraz WNiM.

Dochód ze sprzedaży biletów i licytacji zostanie przeznaczony w całości na rehabilitację Kuby. Bilety można kupić na stronie https://www.biletomat.pl/bilety/melodia-dobra-szczecin-24767/.

Rehabilitacja Jakuba Znojka trwa już trzy lata. Szczecinianin przeszedł liczne operacje i robi ogromne postępy, ale cały czas potrzebuje ćwiczeń i kosztownego leczenia. W wigilijny wieczór 2020 roku próbował uniemożliwić dalszą jazdę pijanemu kierowcy. Wtedy sprawca ruszył do tyłu, taranując młodego mężczyznę.

Leczenie szczecinianina można również wspierać poprzez wpłaty na portalu siepomaga.pl, gdzie prowadzona jest zbiórka charytatywna: https://www.siepomaga.pl/jakub-znojek.