W 25 kolejce pierwszej ligi piłki nożnej szczecińska Pogoń podejmowała u siebie GKS Bogdankę Łęczna. Po emocjonującym spotkaniu mecz zakończył się kolejnym dla Pogoni remisem.

Początek meczu był niezwykle spokojny w wykonaniu obu drużyn. Większość gry toczyła się w środku pola, żadna z drużyn nie stworzyła sytuacji, która rzuciłaby chociażby cień zagrożenia pod bramką przeciwnika. W 16 minucie żółtą kartką za próbę wymuszenia rzutu wolnego został ukarany Paweł Kaczmarek i to była jedyna atrakcja aż do 28 minuty. Dośrodkowanie w pole karne Bogdanki, piłka trafia pod nogi Frączczaka, ale ten nie trafia czysto, na szczęście strzał kolegi poprawia Marcin Klatt i Pogoń zdobywa jednobramkowe prowadzenie. Pierwszą groźną sytuację Bogdanka Łęczna stworzyła w 35 minucie, ale silny strzał niemal cudem wybronił Bartosz Fabiniak, niestety już dwie minuty później po fatalnym wybiciu piłki przez Klatta do siatki gospodarzy piłkę ładuje Ricardo Mendes. W 41 minucie zamieszanie w polu karnym Pogoni, po ostrym starciu Piotra Petasza z Adrianem Paluchowskim sędzia uznał, iż zawodnik Pogoni faulował, Petasz dostał żółtą kartkę, a Bogdanka rzut karny. Pierwsza połowa kończy się wynikiem 1:2 dla gości.

Druga połowa nie była lepsza w wykonaniu Portowców. Pomimo dwóch zmian dokonanych przez Artura Płatka i wpuszczeniu na murawę Wólkiewicza zamiast Majkowskiego i Kolendowicza zamiast Zawadzkiego, gra nadal była chaotyczna, szczecińscy zwodnicy wciąż gubili piłkę i taką właśnie stratę w 56 minucie wykorzystali zawodnicy z Łęcznej. Tomasz Pesir mijając leżących obrońców Pogoni ze spokojem podwyższa prowadzenie swojej drużyny na 1 do 3. Dramat Pogoni nie skończył się po strzale Czecha, trzy minuty później Petasz brutalnie wszedł w nogi zawodnika Bogdanki, sędzia odgwizdał faul, a szczecińskiego zawodnika ukarał żółtą kartką. Dla Petasza była to druga żółta, więc musiał boisko opuścić na ponad 30 minut przed końcem spotkania, Pogoń zaś została w dziesiątkę. Po tej serii nieszczęść Artur Płatek wykorzystał ostatnią zmianę i strzelca bramki – Marcina Klatta – zastąpił Mikołajem Lebedyńskim.

Czas nieubłaganie zmierzał do końca, piłkarze obu drużyn grali coraz bardziej nerwowo, sędzia co parę minut musiał zatrzymywać grę. W 77 minucie za brzydki faul na przeciwniku ukarany został Przemysław Pietruszka. Z trybun zaczęli wychodzić niektórzy kibice, porzuciwszy nadzieję na jakąkolwiek składną akcję w wykonaniu Portowców. I chociaż składnej akcji nie było, wystarczyło zamieszanie w polu przeciwnika, by dośrodkowanie Pietruszki wykorzystał Wólkiewicz, podwyższając wynik na 2:3. Do końca przepisowego czasu pozostało zaledwie 10 minut. Bramka zdobyta przez rezerwowego Pogoni z całą pewnością podniosła Portowców na duchu. Zaczęli grać szybciej, dokładniej, stosując pressing liczyli na jeszcze jedną bramkę. Ale do 90 minuty nic nie wpadło. Sędzia dolicza 5 minut do przepisowego czasu. Zamieszanie w polu karnym Bogdanki, piłka wychodzi poza linię boiska. Ale sędzia boczny sygnalizuje przewinienie zawodnika Bogdanki, po krótkiej naradzie główny arbiter pokazuje czerwoną kartkę Mariuszowi Zasadzie za zagranie ręką, a Pogoń otrzymuje rzut karny z 11 metra. Karny z zimną krwią wykorzystuje Frączczak i doprowadza do wyrównania. Po zdobytej bramce w radości ściąga koszulkę za co oczywiście został ukarany żółtą kartką. Ale spotkanie się jeszcze nie skończyło. GKS rozpoczyna ze środka boiska, zamieszanie, Pogoń przechwytuje piłkę, długie podanie do Lebedyńskiego, rajd szczecińskiego zawodnika kończy się zmieszczeniem futbolówki w siatce, niestety sędzia odgwizdał spalony i nie uznał czwartej bramki Dumy Pomorza, Lebedyński zaś został ukarany żółtą kartką.

Spotkanie zakończyło się wynikiem 3:3, a Pogoń nadal zostaje niepokonana w rundzie wiosennej.