Od 10 września w rejonie ulic Mickiewicza, Żołnierskiej, Wernyhory i Reduty Ordona zostanie wprowadzona nowa czasowa organizacja ruchu.
W związku z przebudową skrzyżowania ul. Mickiewicza, Żołnierskiej i Wernyhory od soboty do odwołania zamknięta dla ruchu zostanie ulica Mickiewicza na odcinku od ul. Janickiego do ul. Wernyhory. Ruch odbywać się będzie ul. Janickiego w kierunku ul. Klonowica. Dojazd do budynków sądu i policji będzie możliwy przez ul. Czorsztyńską.

Zmiany w komunikacji miejskiej
Linie autobusowe 53, 75, 80, 521, 529 jadące w kierunku ul. Wernyhory kursować będą ulicami Łukasińskiego, Somosierry, Żołnierską, Klonowica i dalej stałą trasą, z pominięciem przystanków „Wernyhory” i „Klonowica Zajezdnia”. Na trasie objazdu zostaną uruchomione dodatkowe przystanki: przy ul. Żołnierskiej za skrzyżowaniem z ul. Somosierry, przy ul. Żołnierskiej przystanek „Krzekowo” wspólny z linią 60 (dla autobusów jadących w kierunku ul. Cukrowej ), przy ul. Klonowica wspólny z linią autobusową nr 60.

Linia autobusowa 74 w kierunku Bezrzecza kursować będzie ulicami Łukasińskiego, Somosierry, Żołnierską i od przystanku „Krzekowo” swoją stałą trasą z pominięciem przystanków „Wernyhory” i „Klonowica Zajezdnia”. Na trasie objazdu zostanie uruchomiony dodatkowy przystanek przy ul. Żołnierskiej za skrzyżowaniem z ul. Somosierry.

Linia autobusowa 527 w kierunku Krzekowa kursować będzie ulicami Mickiewicza, Janickiego, Klonowica, z pominięciem przystanków „Wernyhory” i „Klonowica Zajezdnia”. Na trasie objazdu zostanie uruchomiony dodatkowy przystanek przy ul. Klonowica przy wyjeździe z zajezdni SPA Klonowica wspólny z liniami 525, 529, 531.