Od poniedziałku w pełni przejezdna będzie ulica Floriana Krygiera, ale utrudnienia rozpoczną się na ul. Gdańskiej – informuje ZDiTM.
Remont nawierzchni ul. Gdańskiej rozpocznie się 26 września o godz. 19:00. Prace obejmą odcinki od Mostu Portowego do ulicy Pieszej (wyjazd z miasta) oraz od wysokości wjazdu na Trasę Zamkową do Mostu Portowego (wjazd do miasta).

- Wszystkie roboty przeprowadzone zostaną w godzinach nocnych i wieczornych, po jednej nitce, tak aby utrudnienia dla kierowców były jak najmniejsze – zapowiada Hanna Pieczyńska, rzeczniczka Zarządu Dróg i Transportu Miejskiego.

Remont obejmie frezowanie, regulację infrastruktury podziemnej i ułożenie kolejnych warstw. W zależności od warunków atmosferycznych prace potrwają około 2-3 tygodni. W ciągu dnia ruch samochodowy będzie odbywał się normalnie, czasowych utrudnień należy się spodziewać wieczorem i w nocy.

- Jednocześnie informuję, że od poniedziałku umożliwiona będzie pełna przejezdność przez ulicę Floriana Krygiera. Prace prowadzone będą już tylko na poboczu – dodaje Pieczyńska.