Znamy pierwsze sondażowe wyniki wyborów do Parlamentu Europejskiego. Wiele wskazuje na to, że w okręgu zachodniopomorsko-lubuskim uda utrzymać się cztery mandaty europoselskie.

Są pierwsze wyniki sondażowe do Europarlamentu. Koalicja Obywatelska miała zdobyć ponad 38% głosów. Prawo i Sprawiedliwość – niespełna 34% głosów. Trzecie miejsce zajęła Konfederacja, która ma prawie 12% poparcia. Trzecia Droga otrzymała nieco ponad 8% głosów, a Lewica – niecałe 7%.

Na pewno mandaty odnowili Bartosz Arłukowicz i Joachim Brudziński.

W wyborach do Parlamentu Europejskiego Polska jest podzielona na 13 okręgów wyborczych, z których wybieranych jest 53 deputowanych. Z okręgu zachodniopomorsko-lubuskiego wybieramy od 2 do 4 deputowanych w zależności od wysokości frekwencji.

W kadencji 2019–2024 z naszego okręgu wybrano czterech polityków: pof. Bogusława Liberadzkiego, Witolda Pahla (zastąpił Bartosza Arłukowicza), Joachima Brudzińskiego, Elżbietę Rafalską.

Liderami list w tej elekcji byli: Bartosz Arłukowicz (KO), Joachim Brudziński (PiS), Włodzimierz Cimoszewicz (Lewica), Magdalena Sosnowska (Konfederacja) i Michał Kamiński (Trzecia Droga). Niepełne listy wyborcze w naszym kręgu wystawione zostały także przez Bezpartyjnych Samorządowców oraz Polexit.

Najwyższą frekwencję w regionie odnotowano w miejscowościach nadmorskich. Mało ludzi do urn poszło w takich gminach jak Brojce czy Banie.

Oficjalne wyniki wyborcze poznamy jutro.