Revolucja po 9 godzinach podróży przez Polskę, trafiła do Szczecina do Free Blues Club. Jacek Dewódzki, kiedyś wokalista zespołu legendy DŻEM, teraz z własną grupą Revolucja, pierwszy raz odwiedził Szczecin. Miejmy nadzieję, że nie ostatni.

4 kwietnia we Free Blues Club, Revolucja zafundowała sporą dawkę materiału autorskiego (w tym nowości) oraz energicznie i odważnie zagranych coverów. Ciekawym punktem koncertu była składanka muzyczna, na którą złożyło się m.in. No woman no cry, Ziyo - Magiczne słowa, Kombi - Słodkiego miłego życia. Ten kilkuminutowy utwór sprawnie wymieszanych numerów zagrany oczywiście na mocną nutę, to bardzo dobry element całego show. Revolucja w całości zagrała covery m.in. U2 - One, Pink Floyd - Another Brick In The Wall, DŻEM - Wehikuł Czasu (co ciekawe w wersji oi!).

Najważniejszy oczywiście był materiał autorski. Revolucja zagrała utwory z pierwszej płyty oraz materiał z przygotowywanej drugiej. Nie zabrakło takich utworów jak "Nie do wiary", "Młodość", "Oczekiwanie", czy "Krzyk". Sporą dawkę materiału można odsłuchać na stronie zespołu Revolucja.com oraz na profilu Revolucji na MySpace.

Wracając do koncertu, charyzma byłego wokalisty Dżemu jest ogromnym atutem grupy Revolucja. Charyzma, której konsekwencją jest nawiązanie dialogu z publicznością. Twórczość grupy Revolucja znałem już wcześniej, jednak usłyszeć ich na żywo, to zupełnie inny smak. Bardziej wyrazisty i bardziej nęcący.