Miejska spółka Nieruchomości i Opłaty Lokalne, która odpowiada za Strefę Płatnego Parkowania, od 1 marca przejmie zarząd nad parkingiem przy Netto Arenie. Podczas organizowanych tam dużych imprez nie trzeba będzie już płacić przy wjeździe bileterowi. Udostępnione zostaną rozwiązania znane z SPP – parkomat i aplikacja mobilna Mobilet.

Na parkingu stanęło już dziewięć parkomatów NiOL i tablice z regulaminem. Do dyspozycji kierowców są tam 562 miejsca postojowe, większość od strony ul. Szafera. Na co dzień dostępne są bezpłatnie, ale podczas dużych imprez trzeba płacić za pozostawienie tam samochodów. Teraz ma być to wygodniejsze.

– Kierowcy nie będą stać w kolejce samochodów, by kupić bilet parkingowy. Bileterów na wjeździe wyręczą parkomaty i aplikacja mobilna Mobilet. Dzięki temu zajmowanie miejsc postojowych podczas dużych imprez komercyjnych będzie sprawniejsze – tłumaczy Wojciech Jachim, rzecznik prasowy spółki NiOL.

Opłata parkingowa obowiązuje podczas imprez komercyjnych oraz cztery godziny przed i godzinę po nich. Jej wysokość zależy od rangi wydarzenia, ale najczęściej to 20 zł. Tyle trzeba będzie zapłacić za parkowanie 5 marca, podczas najbliższej imprezy – Fastlove, a tribute to George Michael.

– W parkomatach można płacić monetami, kartą i Blikiem. Bilet z parkomatu trzeba umieścić pod przednią szybą pojazdu. Najwygodniejszą formą płacenia za parkowanie przy Netto Arenie jest aplikacja Mobilet, ponieważ pozwala na wniesienie opłaty przez komórkę, bez konieczności zostawiania jakiegokolwiek potwierdzenia pod przednią szybą. Opłata dodatkowa za postój niezgodny z regulaminem wynosi 200 zł – informuje Wojciech Jachim.

Operatorem hali widowiskowo-sportowej jest inna miejska spółka – Żegluga Szczecińska Turystyka Wydarzenia.