Ogromny wybór roślin, około 100 wystawców, smaczne jedzenie z różnych zakątków Polski – w ten weekend Wały Chrobrego po raz kolejny przyciągną miłośników ogrodnictwa. A to wszystko za sprawą kiermaszu „Pamiętajcie o ogrodach”.

Przed nami 46. Kiermasz Ogrodniczy „Pamiętajcie o ogrodach”, który za każdym razem przyciąga na Wały Chrobrego tysiące mieszkańców Szczecina i okolic. W jesiennej edycji wydarzenia weźmie udział niemalże 100 wystawców z całej Polski. Na kiermaszu każdy znajdzie coś dla siebie, bez względu na to, czy ma jedynie parapet, przydomowy ogródek czy wielką działkę. Wybierać będzie można spośród małych roślinek w doniczkach, jak i dorodnych okazów drzew owocowych. Bogata oferta zadowoli wytrawnych poszukiwaczy roślin kolekcjonerskich, fanów ogrodów w stylu naturalistycznym i zwolenników minimalizmu. W swojej jesiennej odsłonie kiermasz zachwyci kolorami. 

– Na pewno nie jest smutno na jesiennych rabatach. Można tak dobrać byliny, aby do później jesieni i pierwszych przymrozków było kolorowo – zapewnia Ewa Maj, współorganizator wydarzenia.

Na odwiedzających będą czekać drzewka i krzewy owocowe oraz ozdobne, byliny, kłącza i cebule kwiatowe, trawy ozdobne, pnącza, krzewy róż, wrzosy, świeże zioła, rośliny doniczkowe. Oprócz roślin na kiermaszu pojawi się również ceramika i rękodzieło, mała architektura ogrodowa, rybki i rośliny do oczek wodnych, narzędzia i sprzęt mechaniczny. Nie zabraknie też jadła regionalnego, czyli „Wałówki z przysmakami”. Będą stoiska z pieczywem, wędlinami, serami, przetworami, słodyczami, kraftowymi piwami, ekologicznymi winami.

Dodatkowo w niedzielę, 17 września, na tarasie przy pomniku Herkulesa walczącego z centaurem od godz. 12:00 instruktorzy Szkoły Jogi Klasycznej Ewy i Rafała Lichtarowiczów dla wszystkich zainteresowanych przeprowadzą zajęcia jogi. Zaplanowano też pokaz – z możliwym udziałem chętnych – tańców polinezyjskich, a w finale, za sprawą Aire – Studio tańca, będzie krótkie szaleństwo tańca flamenco! 

Organizatorzy zapraszają na 46. Kiermasz Ogrodniczy „Pamiętajcie o ogrodach” w sobotę, 16 września, w godzinach 9.00-18.00 oraz w niedzielę, 17 września, w godzinach 9.00-17.00. Wstęp wolny.

W związku z organizacją kiermaszu na niektórych ulicach górnego tarasu nastąpi czasowa zmiana organizacja ruchu. Od piątku, 15 września, od godziny 17.00 do niedzieli, 17 września, do godziny 20.00 wyłączone z ruchu zostaną ulice: Wały Chrobrego; Szczerbcowa i Zygmunta Starego od ulicy Jarowita do Wałów Chrobrego.

Portal wSzczecinie.pl jest patronem medialnym wydarzenia.