Masz problem z napisaniem dokumentów aplikacyjnych? Boisz się rozmowy kwalifikacyjnej? A może jesteś przed maturą i zastanawiasz się jaką wybrać uczelnię? Jeszcze masz szansę, aby odwiedzić Giełdę Edukacji i Pracy oraz Giełdę Książki, gdzie Twoje wątpliwości mogą zostać rozwiane.

Co, gdzie, kiedy?

W dniu dzisiejszym, 6 lutego, rozpoczęła się impreza pt. Kariera, czyli 4. Giełda Edukacji i Pracy oraz 3. Giełda Książki, w hali targowej Międzynarodowych Targów Szczecińskich przy ul. Struga. Impreza potrwa do jutra, do godz. 17.

„KARIERA to impreza przede wszystkim dla młodzieży, studentów i osób dorosłych, planujących dalszą edukację oraz poszukujących pracy” – wyjaśniają organizatorzy. Targi mają na celu ukazać młodemu człowiekowi jak wiele możliwości dalszego rozwoju proponuje mu świat.

Oferty dla ludzi młodych

W dniu dzisiejszym, na stoiskach targowych można było zapoznać się z ofertami edukacyjnymi szkół ponadgimnazjalnych, policealnych oraz szkół wyższych ze Szczecina, a także innych miast Polski. Na hali odbyło się również mnóstwo prezentacji, wykładów, konferencji i pokazów. Zajęcia odbywały się zarówno dla nauczycieli, jak i dla uczniów.

Środa na targach

Na targach pojawiło się bardzo dużo młodych osób – tych którzy są jeszcze przed maturą, a także takich którzy szukają pracy. „O dzisiejszej imprezie dowiedziałam się w szkole, nauczyciele nakłaniali nas do przyjścia na targi. Moim zdaniem najbardziej ciekawie zaprezentowała się Politechnika Szczecińska. Byłam pod wrażeniem wielu doświadczeń!” – usłyszałam od Natalii, uczennicy I LO w Szczecinie. „A ja nauczyłem się dzisiaj pisać życiorys zawodowy oraz list motywacyjny” – pochwalił się stojący obok Paweł. Na podstawie przeprowadzonych przeze mnie rozmów, mogę stwierdzić, iż każdy młody człowiek będący na Giełdzie Edukacji i Pracy, znalazł coś dla siebie.

4. Giełda Edukacji i Pracy oraz 3. Giełda Książki w czwartek:

Sala C
godz. 10 - Struktura szkolnictwa gimnazjalnego i ponad gimnazjalnego
godz. 11 - Proces decyzji zawodowej
godz. 12 - Zajęcia warsztatowe przygotowujące do wyboru zawodu

Scena
godz. 10 - Konsultacje i porady indywidualne
godz. 10.30 - Dokumenty aplikacyjne w procesie poszukiwania pracy
godz. 11 - Techniki autoprezentacji - jak dobrze wypaść na rozmowie kwalifikacyjnej

Sala A
godz. 10–12 – Test J.Hollanda
godz. 12-14 – Warsztaty nt. pisania dokumentów aplikacyjnych