Dr Magdalena Wiśniewska to jedna z tych osób, które mają duże szanse na zdobycie mandatu radnego sejmiku województwa zachodniopomorskiego. Jest „jedynką” na liście Koalicji Samorządowej Piotra Krzystka i osobą znaną z działalności medycznej m.in. w czasie pandemii COVID-19. Jej konkurenci zwrócili uwagę na szczegół, który według nich jest nieuczciwą konkurencją. Plakaty dr Wiśniewskiej znajdują się nie tylko na ogrodzeniu szpitala na Pomorzanach, ale wiszą też na drzwiach wejściowych na oddziały.

Sprawę w mediach społecznościowych nagłośnił prof. Cezary Pakulski, który jest „jedynką” Trzeciej Drogi do zachodniopomorskiego sejmiku.

„W poprzednich kampaniach, również tych samorządowych, nie do pomyślenia było wchodzenie z kampanią do budynków użyteczności publicznej, do szpitali i innych jednostek ochrony zdrowia, do hal sportowych, do szkół, do sal festiwalowych i koncertowych. Dzisiaj, we właśnie trwającej kampanii samorządowej, to się dzieje. Baner wyborczy dyrektor szpitala powieszony na bramach wejściowych do zarządzanego szpitala, czy plakaty wyborcze dyrektor szpitala w środku szpitala, na drzwiach wejściowych klinik, wśród pacjentów. Cel uświęca środki? Strasznie to słabe” – napisał Cezary Pakulski, komentując działania dr Magdy Wiśniewskiej, zastępczyni dyrektora USK nr 2 w Szczecinie i kandydatki do zachodniopomorskiego sejmiku oraz kandydata do rady miasta Radosława Janukiewicza, którego plakaty rozwieszono w jednym z miejskich obiektów sportowych.

Głos w temacie zabrał również kandydat Lewicy do sejmiku, Dawid Krystek, obecnie wicewojewoda, w przeszłości również związany z sektorem ochrony zdrowia.

„Brudna kampania! Piotr Krzystek wraz z kandydatką do sejmiku województwa Magdą Wiśniewską reklamują się na terenie szpitala na Pomorzanach, nawet przy wejściu na oddział szpitalny. Skandal! Poparcia arcybiskupa brak, więc komitet Piotra Krzystka szuka «innych metod» dotarcia do wyborców” – napisał ostro polityk Lewicy.

Dyrektor szpitala wyraził zgodę na materiały wyborcze kandydatki

Dr Magda Wiśniewska przyznaje, że jej plakaty wyborcze rozwieszone są na terenie szpitala na Pomorzanach.

– Materiały informacyjne na temat mojej kandydatury w wyborach samorządowych zostały umieszczone w różnych lokalizacjach na terenie Szczecina, również w moim miejscu pracy. Zamieszczenie banerów przy wejściach do szpitala odbyło się oczywiście za zgodą i wiedzą dyrektora szpitala, zgodnie z wytycznymi art. 108 par.1 pkt 2 Kodeksu Wyborczego. Zgoda na ekspozycję materiałów była wydana dla wszystkich zainteresowanych kandydatów, którzy są pracownikami szpitala, i inni kandydaci również z niej skorzystali. Materiały mają charakter informacyjny – komentuje dr Magda Wiśniewska, kandydatka Koalicji Samorządowej do sejmiku, dodając: – Od ponad 20 lat jestem związana ze szpitalem na Pomorzanach, z tym miejscem jestem kojarzona, a materiały informują o mojej aktywności społecznej, również na rzecz pacjentów.

Wybory samorządowe odbędą się już 7 kwietnia. Z okręgu szczecińsko-polickiego wybierzemy 8 kandydatów do sejmiku.