To nowość wprowadzona przez system płatności mobilnych SkyCash. Pasażerowie szczecińskiej komunikacji przez smartfona mogą kupić nie tylko bilety czasowe i dobowe, ale również bilety miesięczne, 3-miesięczne i semestralne.
W Szczecinie bilety komunikacji miejskiej możemy kupić za pomocą dwóch aplikacji mobilnych – SkyCash albo moBilet. Obie do tej pory oferowały jedynie bilety jednorazowe, dobowe albo wielodobowe. Od teraz przy użyciu SkyCash przez telefon można też zakupić wszystkie rodzaje biletów okresowych, tzw. sieciówek. Ich ceny są takie same jak w tradycyjnych punktach sprzedaży.

Aplikację SkyCash można pobrać za darmo, a korzystanie z niej jest bardzo proste. Wystarczy uruchomić SkyCash w telefonie, wybrać rodzaj biletu i potwierdzić zamiar jego skasowania. W przypadku biletów okresowych należy też podać swoje dane oraz ustalić datę, od której rozpocznie się okres ważność biletu. Samą płatność pasażerowie mogą zrealizować na dwa sposoby: korzystając z podłączonej do aplikacji karty płatniczej lub środków, którymi wcześniej zasilili swoje konto SkyCash. Po zatwierdzeniu płatności bilet zostaje automatycznie zapisany w pamięci aplikacji. Podczas kontroli wystarczy okazać ekran telefonu z wyświetloną zakładką „Bilety do kontroli”. Można to zrobić także w trybie offline, bez potrzeby łączenia się z Internetem.

Do mobilnej sieciówki dodają vouchery do kina
Z okazji rozszerzenia mobilnych usług w Szczecinie przygotowano specjalną akcję promocyjną. Pierwsze 200 osób, które dokonają zakupu dowolnego biletu okresowego przy użyciu SkyCash, otrzyma mobilne vouchery do Multikina.

Telefonem kupimy bilety na pociąg

Aplikacja umożliwia także kupowanie biletów kolejowych większości polskich przewoźników, w tym PKP Intercity i Przewozów Regionalnych. - SkyCash to wygodny sposób na kupowanie biletów komunikacji miejskiej, ale także cały szereg innych, ułatwiających codzienne życie usług – mówi Tomasz Krajewski, prezes zarządu SkyCash. - Korzystając z naszej aplikacji w Szczecinie można m.in. szybko opłacić parkowanie, zasilić telefon na kartę i kupić bilety do kina czy na przejazd pociągiem – wymienia.