XXIV DNI KULTURY STUDENCKIEJ AKADEMII ROLNICZEJ W SZCZECINIE.
Juwenalia nadal trwają! „Dni Sportu” Akademii Rolniczej rozpoczęły się 24 maja o godz. 10:00 na obiekcie sportowym przy ul. Chopina 14 Turniejem Tenisa Ziemnego Pracowników i Studentów AR. Z minuty na minutę przybywało uczestników zabawy, więc o godz. 11:00 odbyło się oficjalne otwarcie „Dnia Sportu”, któremu towarzyszyły pokazy aerobiku sportowego.

20 min później obserwowaliśmy z zaciekawieniem sztafetę dziekańską, w której brali udział wykładowcy razem z uczniami. Miło było popatrzeć na biegnących profesorów, których nigdy nie widzieliśmy w tak niecodziennej sytuacji. Pierwsze miejsce zajął Wydział Ekonomiki i Organizacji Gospodarki Żywnościowej, na drugiej pozycji znalazł się Wydział Kształtowania Środowiska i Rolnictwa, kolejne miejsce należało do Wydziału Nauk o Żywności i Rybactwa, a ostatni zaklasyfikował się Wydział Biotechnologii i Hodowli Zwierząt. Na podstawie tego, co widziałam, śmiało mogę stwierdzić, że wszyscy uczestnicy sztafety bawili się wspaniale, niemal zapominając o konkurowaniu i o nagrodzie. O godz. 11.30 rozpoczęły się zawody sportowe dla wszystkich, a największym powodzeniem cieszyły się: rzut do kosza, wyciskanie sztang i łucznictwo. W tym samym czasie trwał Międzywydziałowy Turniej Piłki Nożnej Kobiet oraz Otwarty Międzywydziałowy Turniej Siatkówki Kobiet. „Dziewczyny bardzo się starają i dają z siebie wszystko. Spodziewałem się właśnie takiej walki” powiedział Sebastian Bolda, student AR, III roku towaroznawstwa, który sędziował w jednym z meczów. Około godz. 12.40 rozpoczął się Turniej Piłki Nożnej Mężczyzn, a o godz. 14 impreza KultAR dobiegła końca.

Na terenie obiektu sportowego, na którym odbywał się Dzień Sportu z okazji Juwenaliów, nie zabrało punktu medycznego oraz informacyjnego, a dla uczestników zabawy była dostępna także woda i ciasteczka. W tle leciała przebojowa muzyka. Można było także obejrzeć prace trzech artystek studiujących na kierunku architektura krajobrazu.

Z tego, co zauważyłam, wszyscy studenci oraz profesorowie bawili się doskonale - startujący w konkursach oraz kibice byli bardzo zadowoleni. Każdy robił to, na co miał ochotę, i tak minął kolejny beztroski dzień szczecińskich juwenaliów, a ja cieszę się, że w nim uczestniczyłam.