We Free Blues Clubie grały już takie sławy jak choćby Mike Stern, Animals czy ostatnio Scott Kinsey Group. Teraz chyba jednak czeka nas wydarzenie szczególnej rangi, bo jest to jedyny w Polsce koncert Johna Scofielda z towarzyszeniem Piety Street Band. Dokładnie 23 listopada o godz. 21.00 zespół w składzie: John Scofield – gitara, Jon Cleary - vocal, hammond B3, George Porter jr – bass, Ricky Fataar – perkusja wyjdzie na scenę.

Zainteresowanie jest więc na pewno duże. Free Blues Club stworzył nawet specjalną stronę poświęconą temu występowi. Z ostatnich informacji przekazanych przez organizatorów wynika, że bilety można jeszcze nabyć m.in. w samym w klubie. Od 10.11. cena wynosi 200 zł, w dniu koncertu - 230 zł. Chyba szczególnie interesujący jest fakt, iż John Scofield, znany z niezliczonej ilości znakomitych płyt jazzowych, tym razem zaprezentuje materiał bluesowy grając z muzykami kojarzonymi z zespołem Bonnie Raitt.

 

Panowie grają teraz trasę po Europie, m.in. występują w Niemczech i Francji, a dzień po szczecińskim koncercie udadzą się do czeskiej Ostrawy. Piety Street Band to grupa muzyków, z których każdy ma na koncie udział w licznych projektach i współpracę z wieloma znakomitościami. Chyba najbardziej wyróżnia się wśród nich George Porter Jr. (który, co ciekawe, urodził się równo cztery lata przed J.Scofieldem, także 26 grudnia). Znany jest przede wszystkim z funkowej legendy The Maters, tak więc na koncercie możemy się chyba spodziewać nie tylko bluesa, ale też właśnie funku, a nawet jak zapewniają organizatorzy gospel. Tak więc chyba nawet bardzo wymagający odbiorcy będą usatysfakcjonowani.