Już dziś będzie można wziąć udział w pokazie obrazu Leszka Dawida „Jesteś Bogiem”. Projekcja filmu odbędzie się w klubie Delta w ramach projektu „Polska światłoczuła”, zaś gościem wieczoru będzie operator, Radosław Ładczuk.

 

„Jesteś Bogiem” to zeszłoroczny dramat w reżyserii Leszka Dawida. W obrazie została przedstawiona historia trzech założycieli legendarnej grupy hip-hopowej „Paktofonika”. Magik, Rahim i Fokus zawiązując "pakt przy dźwiękach głośnika" nie zdawali sobie sprawy, że ich sposób na życie okaże się głosem młodego pokolenia Polaków.

Film został doceniony przez środowisko, zagarnął kilka nagród oraz nominacji. Ogromne wrażenie zrobili także młodzi aktorzy, ale na szczególną uwagę zasługują znakomite zdjęcia Radosława Ładczuka. Ten wielokrotnie wyróżniony (m.in. za Salę Samobójców, Koniec Rosji) autor zdjęć dzięki wielu godzinom, które poświęcił na studiowaniu „Paktofoniki” delikatnie wprowadza widza w świat grupy, pokazując mu najintymniejsze szczegóły.

Oglądałem wszystko, co było dostępne: wywiady z chłopakami, prywatne zdjęcia z domowego archiwum, skany zeszytów Magika. To była wędrówka ich śladami. Chciałem jak najbardziej przeniknąć do tamtych czasów. - mówi Radosław Ładczuk.

 

Dzięki szczegółowej analizie zebranych materiałów widz otrzymuje kompletny obraz, który z jednej strony pozwala mu wejść w świat „Paktofoniki”, a z drugiej wciąż utrzymuje go w świadomości, że za tym właśnie światem muzyków musi gonić.

Zależało nam, aby Magik jednocześnie wymykał się kamerze, a kamera nieustannie starała się zbliżyć do niego. Dla mnie liczy się film prawdziwy, czyli taki, który przekazuje emocje zarówno za pomocą gry aktorów, jak i za pomocą samych zdjęć. - tłumaczy Radek Ładczuk. Dzięki takiemu podejściu dostajemy niezwykle intrygującą fabułę z pogranicza filmu fabularnego i dokumentu.

Polska Światłoczuła to niepowtarzalna atmosfera w niepowtarzalnych miejscach z dobrym, polskim kinem. Projekcje odbywają się w zapomnianych salkach kinowych, więzieniach, domach kultury. Każdemu pokazowi towarzyszy gość specjalny – reżyser, producent, aktor, operator. Projekt ma już rok, a przez ten czas przejechał około 23 690 kilometrów. Do Szczecina zawita ponownie – wcześniej widzowie mieli okazję spotkać się w ramach projektu z „Lękiem wysokości”, tutaj gościem specjalnym była Elwira Pluta – scenograf filmu.  

Co: Polska Światłoczuła - projekcja "Jesteś Bogiem"

Gdzie: Klub Delta

Kiedy: 30.01.2013r,, g. 18.00

Cena: 5 zł