Jak to mówią: czas zmienić oponkę brzuszną z zimowej na wiosenną. Ciepłe promienie słońca kuszą zarówno tych kanapowych leniwców, co zimową porą czują się najlepiej przed telewizorem, jak i tych co wprost nie mogą się doczekać, by treningi przenieść na zewnątrz. Ważną częścią aktywnego trybu życia jest odżywanie.

Już 7 marca w Szczecinie odbędzie się konferencja: ,,Aktywność fizyczna, zdrowie, dieta. Najnowsze zalecenia żywieniowe dla osób aktywnych’’. Znaczenie probiotyków w żywieniu człowieka aktywnego, dieta wegetariańską w sporcie, racjonalne nawodnienie, zagadnienia zakwaszenia organizmu, plusy i minusy diety bezglutenowej w sporcie – to tylko niektóre tematy konferencji czasopisma eksperckiego Food Forum oraz Ruchowej Akademii Zdrowia.

 

- Zaprosiliśmy grono wybitnych specjalistów w tej dziedzinie, ludzi nauki i praktyków sportu, którzy podpowiedzą, jak racjonalnie odżywiać się przy aktywnym trybie życia. – tłumaczy Marek Szymański, redaktor naczelny Food Forum.

Uczestnicy konferencji dowiedzą się o najnowszych trendach żywieniowych, ale także o potencjalnych zagrożeniach związanych z uprawianiem sportu, np. o zaburzeniach płodności u kobiet uprawiających niektóre rodzaje aktywności sportowej. Fachowcy powiedzą także o kwestiach żywienia w sportach walki oraz w treningu siłowym. Wśród prelegentów znajdą się m.in. profesor Kazimierz Ciechanowski oraz prof. Ewa Stachowska z Pomorskiego Uniwersytetu Medycznego oraz Paulina Kotfica, jedna z najlepszych polskich zawodniczek w triathlonie.

 

Impreza towarzyszy biegowi kobiet Alkala, który odbędzie się 8 marca w Szczecinie.  

Na koncferencję można zapisać się na stronie organizatora