„Z uwagi na olbrzymie zainteresowanie i liczne prośby publiczności zdecydowaliśmy się przedłużyć wystawę „Zdzisław Beksiński – opowieść cieniem” oraz pokazy wirtualnej rzeczywistości do 30 grudnia 2017 roku” - poinformowało dziś Muzeum Narodowe w Szczecinie.
Ekspozycja, która niedawno wróciła z Polish Museum of America w Chicago, prezentowana jest w Szczecinie w Muzeum Sztuki Współczesnej przy ul. Staromłyńskiej 1. Znajduje się na niej 10 obrazów Beksińskiego, w większości pochodzących ze zbiorów Muzeum Historycznego w Sanoku, ale jest też jedno dzieło należące do Muzeum Narodowego w Szczecinie.

Wystawę uatrakcyjnia wirtualna prezentacja „De Profundis - Beksiński VR” wykonana przez Studio 11th Dimension. To ośmiominutowa „osobista podróż” w głąb przestrzeni obrazów artysty. Można w niej uczestniczyć dzięki okularom VR. Wirtualny pokaz jest osobno biletowany – 10 zł od osoby (wstęp na samą wystawę kosztuje 5 i 10 zł).

Jak informuje rzecznik Muzeum, w zaledwie dwa tygodnie od otwarcia dzieła Beksińskiego w Szczecinie obejrzało blisko 4000 osób, a projekcja „De Profundis – Beksiński VR” została wyświetlona ponad 1300 razy. Pierwotnie wystawa miała być prezentowana do 17 grudnia, ale ze względu na duże zainteresowanie została przedłużona do 30 grudnia.

 

Z biletem na wystawę „Zdzisław Beksiński – opowieść cieniem” lub na projekcję „De Profundis – Beksiński VR” można także zwiedzić ekspozycje stałe i czasowe, znajdującego się po drugiej stronie ulicy Staromłyńskiej, Muzeum Tradycji Regionalnych MNS. Tam między innymi świetnie zaaranżowane wystawy „Zloty wiek Pomorza” oraz „Gabinet Pomorski”. Warto też odwiedzić ekspozycję czasową „Barbarzyńskie tsunami”.

ZOBACZ TEŻ: Aż 53 świetne wydarzenia. Weekend w Szczecinie pełen atrakcji

W soboty wstęp do wszystkich gmachów Muzeum Narodowego w Szczecinie jest bezpłatny (nie dotyczy projekcji „De Profundis – Beksiński VR” – osobny bilet w cenie 10 zł).

Muzeum Narodowe w Szczecinie w piątki i niedziele otwarte jest w godz. 10:00-16:00, a w pozostałe dni (poza poniedziałkiem) zaprasza od 10:00 do 18:00.