– Ruszamy do pracy w nowym zespole – mówił podczas poniedziałkowej konferencji prasowej prezydent Szczecina Piotr Krzystek, przedstawiając swojego nowego zastępcę. Zaskoczenia nie ma. Nowym wiceprezydentem został bliski współpracownik wiceministra infrastruktury Arkadiusza Marchewki – Marcin Biskupski.

Prezydent Szczecina oficjalnie przedstawił skład kolegium prezydenckiego. Nowym zastępcą Piotra Krzystka został Marcin Biskupski, radny z Prawobrzeża. To oznacza, że potwierdziły się doniesienia portalu wSzczecinie.pl sprzed kilku tygodni.

– Chcemy państwa poinformować o zmianach personalnych w urzędzie miasta. Koalicja Obywatelska będzie brała udział w funkcjach wykonawczych, prowadziliśmy rozmowy o tym, jak ma wyglądać podział kompetencji i zadań w urzędzie miasta. Ich efektem jest zmiana, która następuje od piątku. Do grona moich zastępców dołączy pan Marcin Biskupski, radny z Prawobrzeża – mówił prezydent Szczecina Piotr Krzystek.

– Do drużyny prezydenta Krzystka dołączają silni zawodnicy. Umówiliśmy się na współpracę kilka miesięcy temu i w zależności od rezultatów będziemy mówić o zakresie naszej współpracy i podziale kompetencji. Chcemy, by sprawami mieszkańców zajmowali się ci, którzy są gwarancją dobrego dialogu i skuteczności – mówił Arkadiusz Marchewka, lider KO w Szczecinie.

Biskupski zastąpi na stanowisku wiceprezydenta Lidię Rogaś. – Pani Rogaś będzie moim doradcą ds. społecznych – przekazał prezydent.

Marcin Biskupski to szczeciński radny od 2018 roku. Na jutrzejszej sesji wystąpi w tej roli po raz ostatni. Na następnym posiedzeniu jego miejsce zajmie Maria Bohuń. Marcin Biskupski zapewnia jednak, że mimo nowego stanowiska nie zmieni się jego podejście do mieszkańców.

– Od prawie 6 lat współpracujemy ze sobą, udało nam się w poprzedniej kadencji sporo zrealizować i mamy wiele planów. Dwie nowe osoby z zarządzie miasta to powiew świeżości i nowe spojrzenie na wiele sfer funkcjonowania miasta. Będziemy działać tak, by szukać kompromisów i dialogu tam, gdzie mamy różne zdania. Będę zajmować się sferą społeczną, kulturą, edukacją, pomocą społeczną i sportem. Najważniejszy i w centrum naszego zainteresowania jest człowiek, czyli mieszkaniec Szczecina. Mamy wiele ciekawych pomysłów – zapowiedział Marcin Biskupski.

Poza Biskupskim w skład kolegium prezydenckiego wchodzą Anna Szotkowska, Michał Przepiera oraz Łukasz Kadłubowski. Ten ostatni ma odpowiadać teraz za komunikację miejską, zieleń i czystość. Z kolei Anna Szotkowska przejmie sprawy związane z planowaniem przestrzennym miasta, geodezją oraz kartografią.