To z pewnością bardzo oczekiwana płyta. Godbite wystawił swoich fanów na długą próbę cierpliwości, ale warto było poświęcić na ten materiał więcej czasu. Pierwsze opinie o albumie są bowiem przeważnie pozytywne.

Godbite to jeden z najdłużej działających zespołów w Szczecinie. Osiem lat temu wydali swój debiut „Aristocrats”. Zagrali setki koncertów, m.in. przed zespołami Blindead, Antigama, Sabaton czy Grave Digger. Pojawiali się też na wielu przeglądach młodych grup rockowych, a ich nagrania znalazły się na dwóch płytach z serii „Made in Szczecin”. W połowie czerwca br. zaprezentowali nową płytę zatytułowaną „MIR”. To album, który niejako dokumentuje ostatnie lata działalności tej formacji, bo niewątpliwie Godbite nie stoi w miejscu, a gra wciąż „do przodu”… 

Na krążku znalazło się dziewięć utworów, które są efektem eksplorowania terenów ciężkiego rocka, progresywnego metalu i mathcore. Piątka muzyków tworzących Godbite, czyli Arkadiusz Zieliński, Arkadiusz Szoplik, Arkadiusz Rykaczewski, Iwo Andrulaniec-Gustowski i Tomasz HoRacy Jurkiewicz, przygotowała płytę w studio Blood Run Lodge.

W kompozycjach znajdziemy zarówno pewną dawkę melodii, ale też połamanej rytmiki, przede wszystkim zaś dobre, nieszablonowe riffy. Jeżeli miałbym wyróżnić jakieś numery, to wskazałbym na „Piecekeeper”, trochę przypominający w początkowej fazie szwedzki Opeth, ale pod koniec przechodzący w inne, niemniej ciekawe rejony dźwiękowe.

Poza tym „Elbow Grease”, czyli jeden z krótszych utworów na tym albumie, bardziej „skomasowany”, a przez to energetyzujący i godny zapamiętania. Wieńczący dzieło „Tarrare 52” natomiast to jeszcze jeden „długas”. Utwór monumentalny, interesujący harmonicznie, z dość agresywnym wokalem. Dobrze, że właśnie ten kawałek został wybrany na finał tej płyty, bo dobrze puentuje jej zawartość.

Album jest dostępny w streamingu na kilku platformach internetowych. 

Spotify: https://open.spotify.com/album/4Rdud3cjsccagcNbBwBRhk

Apple Music: https://music.apple.com/us/album/mir/1684910819

Tidal: https://tidal.com/browse/album/291644617

Youtube: https://www.youtube.com/watch?v=thmmYZBgWyI

Czekamy teraz na koncerty, które pokażą, jak numery z płyty „MIR” wypadają na żywo!