Prace torowe, które przed tygodniem rozpoczęły się na pl. Zwycięstwa, potrwają do 27 maja. Do tego czasu tramwaje nie mogą wjeżdżać na ul. Krzywoustego, czego konsekwencją są duże zmiany na liniach 2, 7, 8 i 9 oraz zawieszenie kursowania linii 10 i 12.

Jeszcze przez dwa tygodnie „dwójka” będzie jeździć na trasie Pomorzany – Turkusowa. „Siódemka” (nadal Krzekowo – Turkusowa) i „dziewiątka” (Głębokie – Potulicka) część trasy pokonują objazdem przez: ul. Jagiellońską – al. Piastów – ul. Piłsudskiego – al. Wyzwolenia – pl. Brama Portowa. Dwukierunkowe „ósemki” kursują z Gumieniec do Bramy Portowej, a uzupełnieniem jest zastępczy autobus 808 (z pl. Kościuszki na Gumieńce). „Dziesiątki” i „dwunastki” w ogóle nie wyjeżdżają na ulice.

Prace na pl. Zwycięstwa powiązane są z przebudową al. Wojska Polskiego. Prowadzone są głównie w ciągu dnia, choć część realizowana jest również w godzinach wieczorno-nocnych.

– Największy zakres robót dotyczy przebudowy torowiska tramwajowego. Prowadzone są rozbiórki starej infrastruktury i jednocześnie trwa budowa nowego torowiska. W ostatnim czasie wykonywane były m.in. podbudowy z tłucznia. Pracami objęte są również instalacje teletechniczne, a w obrębie jezdni czy chodników realizowane są roboty brukarskie – informuje Piotr Zieliński, rzecznik prasowy miasta ds. inwestycji.

Największą zmianą na pl. Zwycięstwa będzie nowy przystanek przed skrzyżowaniem z al. Wojska Polskiego i ul. Krzywoustego w kierunku placu Kościuszki.

Przebudowa al. Wojska Polskiego i pl. Zwycięstwa kosztować będzie ponad 80 mln zł. Wykonawcą jest Firma Drogowo-Budowlana MTM SA. Termin zakończenia prac upływa w sierpniu. Nadzór nad realizacją inwestycji sprawuje spółka Szczecińskie Inwestycje Miejskie.