Mówi się o nich, że to jeden z najlepszych live actów na świecie. Unikalne brzmienie łączą ze świetlno-wizualnym widowiskiem. Już w przyszłym tygodniu w Szczecinie wystąpi austriacki duet HVOB. Szykuje się elektryzujący wieczór! Bilety są jeszcze w sprzedaży!

Duet HVOB przyjeżdża do Szczecina w ramach festiwalu MUSIC.DESIGN.FORM, który odbędzie się w naszym mieście już po raz szósty w dniach 20–24 września br. Muzyków będzie można usłyszeć w sobotę (23 września) w holu Filharmonii.

Jak czytamy w zapowiedziach prasowych, HVOB to jeden z najbardziej ekscytujących zespołów elektronicznych w Europie. Tworzą go: Anna Müller, która komponuje, produkuje, a także zapewnia urzekający, hipnotyczny wokal, oraz Paul Wallner, stojący za ostateczną produkcją utworów.

Razem podbijają świat muzyki już od ponad 10 lat. Ich każdy album przynosił ogromny sukces, mają za sobą wyprzedane trasy koncertowe po Ameryce, Australii, Afryce, Azji i Europie, koncerty na Burning Man i Fuji Rock Japan, a także występy na Sonar w Barcelonie, Clockenflap w Hongkongu i Fusion Festival. W ubiegłym rou wydali swój szósty krążek „TOO”.

Artyści znani są z tego, że przykładają dużą wagę do swoich występów – mówi się, że HVOB, to jeden z najlepszych live actów na świecie. Oprócz unikalnego brzmienia publiczność otrzyma świetlno-wizualne widowisko, które będzie idealnym dopełnieniem koncertu i samej przestrzeni białego holu szczecińskiej Filharmonii.

Koncert w sobotę, 23 września, o godz. 21:00. Bilety 70-90 zł.

Poza duetem HVOB na MDF Festival wystąpią również GrubSon, AbradAb, Maria Sadowska i Adrian Łabanowski na jednej scenie ze Szczecin Philharmonic Big Band. Zaplanowano też koncert rodzinny z udziałem Czesława Mozila. Ponadto odbędzie się debata na temat wpływu kryzysu klimatycznego na nasze życie, którą poprowadzi dziennikarka Agnieszka Obszańska. Będzie można też obejrzeć wystawę SPIRIT OPEN polskich, czeskich i słowackich artystów, którzy zaprezentują hybrydowe prace tworzone z udziałem sztucznej inteligencji (AI). 

A wszystko będzie kręcić się wokół hasła przewodniego, czyli „ENERGII”. – Będziemy zaskakiwać i oszałamiać, odkrywać nowe drogi w muzyce i sztuce. Na MUSIC.DESIGN.FORM Festival 2023 energia na różne sposoby przeniknie przez każde wydarzenie – zapowiadają organizatorzy. 

Więcej informacji na https://mdf.filharmonia.szczecin.pl/

Portal wSzczecinie.pl jest patronem medialnym wydarzenia.