Dobra wiadomość dla wszystkich, którzy uwielbiają świąteczne wydarzenia w mieście. Wbrew wcześniejszym zapowiedziom Szczeciński Jarmark Bożonarodzeniowy, który rokrocznie odbywał się w Alei Kwiatowej i na placu Lotników, w tym roku również się odbędzie. W skromniejszej formule i pełnym reżimie sanitarnym.


Dwa place i handlowcy tylko ze Szczecina

O tym, że miasto jednak nie zrezygnuje z organizacji świątecznego jarmarku poinformował prezydent Szczecina Piotr Krzystek w czasie piątkowego czatu internetowego. Decyzja ta została skonsultowana z ekspertami z zakresu bezpieczeństwa. Tegoroczny jarmark ma częścią akcji Szczecin Lokalny Solidarny, co oznacza, że wystawcy będą mogli korzystać z miejsc handlowych zupełnie za darmo i znajdą się wśród nich wyłącznie przedsiębiorcy ze Szczecina.

– Podeszliśmy do tego tematu jeszcze raz i podjęliśmy decyzję, że Szczeciński Jarmark Bożonarodzeniowy może się odbyć w ograniczonej formie. Wydarzenie odbędzie się na placu Adamowicza i placu Lotników. Rozpocznie się 9 grudnia i potrwa do 20. dnia tego miesiąca. Zaproponujemy nieodpłatnie stanowiska szczecińskim przedsiębiorcom. Jednocześnie zachęcamy mieszkańców do zakupów i wsparcia tej inicjatywy. Mniejsza przestrzeń, ale wszystko według reżimu sanitarnego – mówił Piotr Krzystek.

Szczegółowe informacje na temat jarmarku w najbliższy poniedziałek mają przekazać przedstawiciele miejskiej spółki Żegluga Szczecińska Turystyka Wydarzenia.

Jeżeli nie na placu, to świąteczne zakupy zrobimy także w Internecie

Przed świętami miasto uruchomi też świąteczny jarmark w wersji online. Na specjalnie przygotowanym portalu pojawi się oferta szczecińskich przedsiębiorców, w tym gastronomików i rękodzielników.

– Już od 4 (najpóźniej 6) grudnia będzie można zrobić świąteczne zakupy za pośrednictwem strony www.jarmark.szczecin.eu – informuje Celina Wołosz, rzecznik prasowy spółki Żegluga Szczecińska Turystyka Wydarzenia. – Kontynuując zapoczątkowaną wiosną akcję pomocy dla przedsiębiorców – Szczeciński Lokalny Solidarny, w jednym miejscu zostaną zgromadzone oferty szczecińskich gastronomików, którzy oferują pyszny catering na wigilijną wieczerzę, rękodzielników z wyjątkową biżuterią, florystek z niebanalnymi stroikami czy wizażystów z voucherami na swoje usługi – wylicza rzeczniczka. 

Na wirtualnym jarmarku zakupy będzie można zrobić do 31 stycznia 2021.