Poprzednie odcinki programu „Rozmowa w Mercedesie” były o sztuce. Trzeci jest o sztuce… życia. I to zdrowego. Gościem, który przemierzył z nami Szczecin w nowoczesnym Mercedesie EQE w wersji AMG 43 4Matic był Jakub Mauricz, trener, psychodietetyk i przedsiębiorca. Jakub od lat zajmuje się promocją zdrowego stylu życia. – Przez wiele lat patrzyłem na psychodietetykę jako na farmazon. Nie przepadam za coachingiem, bo to mówienie prawdy objawionej: żeby coś osiągnąć musisz pracować. Co takiego musi się wydarzyć żeby osiągnąć punkt zwrotny? Kiedy zaczynamy o siebie dbać? Często niestety jest to sytuacja, gdy mamy już poważne objawy chorobowe. Do zwolnienia tempa zachęcają nas więc na początku nie tyle trenerzy i dietetycy co np. kłucie w klatce piersiowej – mówił podczas programu Jakub Mauricz.

O dietetyce, współpracy ze sportowcami i stereotypach dotyczących mężczyzn

Trener i dietetyk znany jest z prowadzenia szkoleń w całej Polsce, występów w popularnych programach telewizyjnych, ale i ogromnego doświadczenia w tematach związanych ze sportem i dietetyką. Jego firma odpowiadała za przygotowanie dietetyczne popularnych sportowców. Był również redaktorem w największych pismach w Polsce zajmujących się fitnessem oraz kulturystyką.

Podczas „Rozmowy w Mercedesie” głównym tematem był właśnie zdrowy tryb życia. – Mężczyźni czasem czują się nieśmiertelni. Facet ma być głową rodziny, facet ma nie płakać, nic dziwnego, że kompleksy, słabości czy problemy zdrowotne rozpatrywane są na zasadzie: są kredyty, są leasingi, jest rodzina, przestań się mazać tylko do roboty – mówił Jakub Mauricz. – Lata temu pisałem o profilaktyce czy badaniach profilaktycznych i wnioski z wypowiedzi niektórych moich rozmówców były martwiące, bo oni przyznawali wprost, że jak nie boli, a idziemy na badania to trochę siara, hipochondria i w ogóle po co. To się na szczęście trochę zmieniło – mówił trener i dietetyk.

Z którymi sportowcami pracował Jakub Mauricz? – Z każdym pracowało się ciekawie, ale też trudno. Joanna Jędrzejczyk, Michał Materla i wielu innych. Wiele osób było bardzo oddanych i szczegółowych, które pytały dietetyka o to czy może zamienić gruszkę na jabłko podczas podwieczorku. Inni mieli wielu trenerów i każdy wprowadzał swoje zmiany i sugestie i trudno to było pogodzić – mówił Jakub Mauricz.

Nowy Mercedes EQE w wersji AMG. Takiego „elektryka” jeszcze nie było

Program „Rozmowa w Mercedesie” to projekt przygotowywany przez portal wSzczecinie.pl oraz Mercedes Benz Mojsiuk. W trzecim odcinku programu wyruszyliśmy w podróż po Szczecinie w najnowocześniejszym aucie dostępnym obecnie we flocie Mercedesa. Jest to pierwszy w pełni elektryczny model sygnowany znakiem AMG: Mercedes EQE w wersji AMG 43 4Matic rozpędzający się w 4,2 s do 100km/h.

- Kolejną zaletą nowej generacji akumulatorów są krótkie czasy ładowania. Na stacjach szybkiego ładowania prądem stałym (DC) uzupełnianie energii może odbywać się z mocą 170 kW. W praktyce oznacza to, że prąd potrzebny do pokonania 180 km w cyklu WLTP „tankuje się” w takim przypadku w ciągu zaledwie 15 min. A dzięki pokładowej ładowarce EQE sygnowane przez AMG można wygodnie ładować w domu lub na publicznych stacjach ładowania prądem przemiennym (AC) o mocy 11 kW lub, opcjonalnie, 22 Kw – mówią o najnowczym modelu eksperci Mercedes Benz Mojsiuk.

Design nadwozia posiada charakterystyczne cechy AMG, stworzony jest z materiałów przyjaznych środowisku, a dzięki nowoczesnej nawigacji możliwe jest efektywne planowanie tras z uwzględnieniem miejsc ładowania. Więcej informacji na temat tego samochodu i innych aut z floty Mercedesa znajdziecie na stronie internetowej Mercedes Benz Mojsiuk oraz w salonie przy ul. Pomorskiej 88 w Szczecinie.