Ruszył konkurs na projekt tkaniny miasta, której wzór zostanie zastosowany m.in. w środkach komunikacji miejskiej.

Miasto Szczecin od kilkunastu miesięcy wdraża strategię marki Szczecin, w tym System Identyfikacji Wizualnej Miasta (SIW). Barwą niebieską, zieloną i granatową obejmowane są wszelkie formy komunikacji wizualnej miasta: promocja, architektura, przestrzeń miasta, taksówki, wiaty przystankowe autobusy i tramwaje.

Po szeregu pierwszych wdrożeń miasto przygotowuje się do opracowania Systemu Informacji Miejskiej, który wyznaczy najważniejsze trendy w zakresie opisu przestrzeni miasta. Obecnie pojawiły się możliwości techniczne objęcia wspólnym systemem tkanin stosowanych w autobusach i tramwajach. Są one trwałym elementem wyposażenia pojazdów, ich okres użytkowania wynosi nawet do 10 lat.

Konkurs ma na celu wyłonienie najciekawszego wzoru tkaniny spójnego z SIW. Zwycięska praca zostanie sprawdzona podczas wstępnej produkcji i po pomyślnych testach natychmiast przekazana do stosowania jako oficjalny wzór tkaniny w komunikacji miejskiej Szczecina obowiązujący już od początku 2010 roku.

Konkurs adresowany jest głównie do projektantów, grafików i designerów, którzy na przesłanie swoich prac mają czas do 16 listopada. Szczegóły na stronie www.szczecin.eu.

Rozstrzygnięcie i prezentacja zwycięskiego projektu nastąpi 21 listopada, podczas targów "Wszystko dla domu". Główną nagrodę stanowi zestaw profesjonalnych graficznych programów komputerowych.

Najlepsze prace zostaną  wyróżnione oraz zaprezentowane na kilku wystawach w Szczecinie oraz w największych polskich miastach.

Celem organizatorów jest połączenie nowoczesnego designu  i rozwiązań praktycznych,  ściśle  związanych z  ideą i estetyką Floating Garden 2050. Organizatorzy wierzą, że to interesujące zadanie  zainspiruje artystów zdolnych, kreatywnych i odważnych.


Konkurs rozpoczyna cykl aktywności Miasta "Design dla Szczecina" realizujących kreatywne rozwinięcia Systemu Identyfikacji Miasta. Zaplanowane projekty mają na celu wzmacnianie obrazu Szczecina jako twórczej przestrzenni do realizacji nowatorskich przedsięwzięć.