W tym roku portal wSzczecinie.pl kończy 18 lat. Jesteśmy głównym niezależnym i najbardziej opiniotwórczym serwisem w stolicy województwa zachodniopomorskiego. Nasze urodziny chcemy świętować w sposób niestandardowy i już dziś (16 marca) zapraszamy na specjalną debatę. O godz. 20:00 w Hormonie będziemy rozmawiać o zmianach, które przez 18 lat zaszły w naszym mieście, jak i jego perspektywach. Wydarzenie ma charakter otwarty. Serdecznie zapraszamy.

Dyskusja dotyczyć będzie zarówno tego, jak zmieniał się sam Szczecin, jak i jego mieszkańcy. Co już mamy, a czego nam jeszcze brakuje? Jaki był Szczecin, a jaki jest teraz? Co jest dumą naszego miasta, a czego szczecinianie się wstydzą?

Będziemy dyskutować o tym w gronie bardzo zróżnicowanych ekspertów. To specjaliści w swoich dziedzinach. Osoby bardzo aktywne zawodowo, ale jednocześnie zaangażowane w życie Szczecina.

Naszym gościem będzie prezydent Piotr Krzystek, który rządzi w Szczecinie od 17 lat. O inwestycje i kwestie związane z ekonomią zapytamy prof. Anetę Zelek, byłą rektor Zachodniopomorskiej Szkoły Biznesu. O rozwoju kultury w Szczecinie porozmawiamy z aktorką Sylwią Różycką, a z pytaniami o wygląd miasta i rozwój przestrzenny zmierzy się prezes SARP w Szczecinie, Karol Nieradka.

– Zależy nam, by debata była skrzyżowaniem poglądów ludzi, którzy nie boją się mówić otwarcie, co myślą. To będzie debata „bez krawata”, ale jednocześnie spodziewamy się odważnych opinii i śmiałych tez o tym, które szanse miasto wykorzystało, a które nie do końca – mówią organizatorzy. – Bardzo liczymy na obecność mieszkańców Szczecina. Zresztą podczas debaty zaprezentujemy sondę przeprowadzoną wśród szczecinian, ale nie tylko. To już jednak niespodzianki, które pokażemy po 20:00. 

Portal wSzczecinie.pl powstał w październiku 2005 roku jako jedno z pierwszych mediów internetowych w województwie zachodniopomorskim. Debatą „Jak przez 18 lat zmienił się Szczecin?” rozpoczynamy rok świętowania naszych urodzin. Od kilkunastu dni serwis ma też nową, przejrzystą i bardzo nowoczesną szatę graficzną.