Wśród wielu artystów, którzy zjechali na tegoroczny Międzynarodowy Festiwal Sztuki Wizualnej inSPIRACJE znalazł się także nasz krajan, Andrzej Smolik. Przyjechał, zagrał i zostawił wszystkich z apetytem na więcej dźwięków w jego wykonaniu.

Kiedy na Wałach Chrobrego muzycy z Safri Duo radośnie walili w bębny, w 13muzach spokojnie czarował nas Smolik. Poszło mu nadzwyczaj łatwo, bo jest w świetnej formie i otacza się zdolnymi ludźmi. Na scenie towarzyszyła mu m.in. Kasia Kurzawska i Kev Fox oraz rozbudowana sekcja instrumentalna. Z Kurzawską Smolik współpracuje po raz kolejny i jest to współpraca owocna. Kasia doskonale sprawdza się na żywo - rozgrzewa publiczność, a jej wokal jest bez zarzutu. Jednak wieczór należał do Keva Foxa, z którym Smolik nagrał utwór na swoją ostatnią płytę. I właśnie L.O.O.T.T., bo tak zatytułowana jest piosenka, porwała szczecińską publiczność. Fox zaserwował nam całą masę emocji i zebrał za to gromkie brawa.

Na koncercie można było usłyszeć zarówno utwory z najnowszej płyty, jak i starsze, np. 50 tysięcy 881, którą w oryginale wykonuje Artur Rojek. Występy Smolika polecamy - nam się bardzo podobało i chcemy więcej!