Inne

FiKa

Czy teraz otwarte?
NIE
OPIS LOKALU

FiKa to nie tylko księgarnia, w której możemy kupić książki. To także miejsce spotkań z autorami z całej Polski, z muzyką, ale przede wszystkim przestrzeń, w której można się dobrze, swobodnie poczuć, miejsce przyjazne dzieciom, do którego rodzice chętnie zabiorą swoje pociechy.

Lokal przy al. Papieża Jana Pawła II 8 (wcześniej FiKa mieściła się w gmachu Muzeum przy Wałach Chrobrego) to 66 metrów i dwie przestrzenie. Pierwsza – księgarniana, w której znajdziemy książki na sprzedaż. Druga – ze stołem, regałem i ekspresem do kawy. Ta przestrzeń ma być klubowa, którą „zaopiekuje się” powołana do życia Fundacja „FiKa czyta”.

– I to ma być miejsce spotkań, miejsce wymiany myśli twórczej, przestrzeń, która może działać oddzielnie od księgarni - wyjaśnia Małgorzata Narożna, właścicielka kluboksięgarni. – Będziemy także mieli pokoik 2 na 2 metry z pięknym pluszowym dywanem, z kolorowymi poduszkami, oczekuję, że rodzice właśnie tam znajdą chwilę wytchnienia z własnym dzieckiem. To nie będzie pokój zabaw, to będzie pokój czytelniczy. Ale on się zamieni w pokój zabaw, bo wszystkie dzieci wiedzą, że książka to jest dobra zabawa - dodaje.

FIKA to zwyczaj zapożyczony ze Szwecji, który oznacza przerwę na kawę, dobry przysmak, spotkanie z przyjaciółmi, znajomymi.

FiKa oferuje wyselekcjonowaną literaturę dla młodych czytelników. To lokalna, niezależna księgarnia, tu spotkasz się z ekspertką, która przekona każdego nie czytającego do sięgnięcia po książkę. FiKa to miejsce dla wolnych myśli, poznania nowych przyjaciół, czas na kawę lub kakao. Przyjdź, spotkaj się z nami, daj się porwać literaturze!

Gdzie?
al. Papieża Jana Pawła II 8, Szczecin
Strona WWW
Adres e-mail
fika.szczecin@gmail.com
Telefon
668 029 542
Godziny otwarcia
Poniedziałek: 10:00 - 18:00
Wtorek: 10:00 - 18:00
Środa: 10:00 - 18:00
Czwartek: 10:00 - 18:00
Piątek: 10:00 - 18:15
Sobota: 10:00 - 18:00
Komentarze

Jeszcze nikt nie dodał komentarza, bądź pierwszy!

Skomentuj

Strona korzysta z plików cookie oraz przechowuje i przetwarza dane osobowe zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce lub konfiguracji usługi.
akceptuję