To będzie kolejny spacer w ramach inicjatywy Free Walking Tours. W niedzielę, 13 marca, przewodnicy oprowadzą po centrum Szczecina i opowiedzą ciekawe historie o miejscach codziennie mijanych przez wielu mieszkańców miasta.
Free Walking Tours popularne są na całym świecie. Lokalni przewodnicy oprowadzają chętnych po swoim mieście i nie pobierają za to żadnych opłat. Udział w wycieczce jest całkowicie bezpłatny, a chcąc docenić pracę i zaangażowanie przewodników, można im wręczyć napiwek. W Szczecinie pierwsze oprowadzanie w ramach Free Walking Tours odbyło się w minioną niedzielę, 6 marca. Chętni, których mimo deszczowej pogody nie brakowało, zwiedzili najciekawsze miejsca największej szczecińskiej nekropolii. Z przekazanych przez uczestników dobrowolnych datków uzbierano kwotę 181,50 zł. Przewodnicy przekazali ją na rzecz Domu Pomocy Społecznej "Dom Kombatanta".

W najbliższą niedzielę, 13 marca, pomysłodawcy wycieczek, Radosław Łątka i Damian Grzesiak z Biura Podróży Wondertours, zapraszają na spacer po centrum Szczecina. Zbiórkę zaplanowano o godz. 14:00 przed gmachem Muzeum Narodowego przy Wałach Chrobrego. - Najbardziej charakterystyczne punkty w centrum miasta spróbujemy przedstawić w nieco innej perspektywie, pamiętając że każde z nich ma swoją unikatową historię, za którą kryją się często niezwykłe losy mieszkańców miasta. Przypomnimy też zapomniane, niekiedy tajemnicze bądź tragiczne wydarzenia jakie miały miejsce na trasie naszego spaceru na przestrzeni setek lat – zapowiadają organizatorzy.

Z kolei na przywitanie wiosny, 20 marca, zaplanowali wycieczkę po Parku Kasprowicza i Lasku Arkońskim. - Podczas spaceru dowiemy się, jak zmieniło się ulubione miejsce wypoczynku szczecinian na przestrzeni ostatnich stu lat, porównamy obecną infrastrukturę parku z przedwojenną, przywołamy sławne postacie związane w jakiś sposób z parkiem. Opiszemy też nigdy nie zrealizowane projekty, jakie miejscy planiści mieli wobec mijanych przez nas miejsc – mówią pomysłodawcy szczecińskich Free Walking Tours. 20 marca zbiórka przy pomniku Jana Pawła II, także o 14:00.

Oprowadzać będzie szczeciński pilot i przewodnik, a zarazem pasjonat i podróżnik Radosław Łątka.