Niecodzienne wydarzenie szykuje się w najbliższy weekend w naszym mieście. Na wygodnych leżakach na dachu Galerii Kaskada będzie można wysłuchać koncertu Baltic Neopolis Orchestry. W planach są także animacje muzyczne dla dzieci i koncert na najniższym poziomie galerii.
Baltic Neopolis Orchestra rozpocznie w sobotę, 18 czerwca, dwudniową rezydencję w Galerii Kaskada. Wszystko w ramach Baltic Neopolis Festival II Międzynarodowego Festiwalu Muzyki. W ciągu dnia zespół przygotował muzyczne warsztaty dla najmłodszych, a wieczorami zaprasza na koncerty. Ten sobotni odbędzie się w nietypowym miejscu. Najsłynniejszych czardaszy z m.in. z Hrabiny Maricy, Księżniczki Czardasza i Barona Cygańskiego będzie można wysłuchać na samym dachu galerii. Z Baltic Neopolis Orchestrą, którą tym razem poprowadzi skrzypek Maksym Dondalski, wystąpią soliści Opery na Zamku – Lucyna Boguszewska (sopran) i Paweł Wolski (tenor). Koncert na dachu rozpocznie się o godz. 19:00.

Tego samego dnia (18 czerwca) w godzinach 12:00 - 14:30 oraz 15:30 - 18:00 na poziomie -1 galerii odbędą się warsztaty muzyczne dla dzieci. Maluchy nauczą się podstaw gry na różnych instrumentach i stworzą własne melodie. Orkiestra przygotowała też dodatkową niespodziankę – specjalne, interaktywne pianino, na którym każdy chętny będzie mógł zagrać… stopami.

Na finał muzycznego weekendu w Kaskadzie zaplanowano „Wieczór z klasyką”, czyli niedzielny występ Baltic Neopolis Quartet. 19 czerwca o 19:00 na poziomie -1 galerii będzie można zachwycić się elegancją muzyki Haydna i posłuchać, co szczeciński kompozytor Piotr Klimek ma do powiedzenia o czasie i miłości.

Wstęp na wszystkie wydarzenia jest bezpłatny.