Po 10 latach powraca Bal Zamkowy, który w założeniu ma integrować mieszkańców – elity gospodarcze, społeczne i polityczne. 4 poziomy Zamku Książąt Pomorskich posłużą w noc z soboty na niedzielę zabawie przy koncertach m.in. orkiestry pod dyrekcją Zbigniewa Górnego, The UK Legends Tribute to SMOKIE & ANIMALS oraz zespołu Żuki. Pojawią się też szczecińskie akcenty – kabaret Szarpanina i Maciej Silski z grupą Water Stone.

Jak przystało na Zamek - gości powita Książę Bogusław X wraz z Anną Jagiellonką w asyście dworu, halabardników, błazna zamkowego, połykacza ogni i zaproszonych kuglarzy. Imprezę poprowadzą Katarzyna Zielińska, Joanna Osińska i Andrzej Mleczko.

Bal z bogatą tradycją powraca po 10 latach przerwy. Barbara Igielska, dyrektor Zamku Książąt Pomorskich przytacza bal kończący rok 1962., który poprzedzał tradycję balów zamkowych – Bal jak zwykle rozpoczęto polonezem, ale królował później twist. Wg pana Krzywickiego burżuazyjna atmosfera balu bardzo nie podobała się ówczesnemu konsulowi radzieckiemu, w związku z czym prawdopodobnie pełniący funkcje w kulturze utracili je. Bawiono się tak doskonale, że świeżo odbudowany zamek wymagał remontu. - pękł m.in. jeden z głównych filarów Restauracji Zamkowej, a na świeżo wybudowanych murach zamkowych pojawiły się rysy. - opowiadała podczas konferencji prasowej.

Bardzo długo po tym wydarzeniu, bo aż do 1978 r, kiedy rozpoczęła się tradycja żegnania karnawału balów nie organizowano. Wydarzenie tworzone zawsze było z myślą o lokalnych elitach, stając się obowiązkową w kalendarzach władz miasta, regionu i śmietanki towarzyskiego Szczecina i regionu pozycją.

Portal wSzczecinie.pl jest patronem medialnym Balu. Szczegółowy program tutaj.