W ścisłym centrum Szczecina może znaleźć się miejsce na nową inwestycję. Mowa o działkach wzdłuż ulicy Roosevelta, w tym od strony ul. Piłsudskiego. Trzy z nich zajmują obecnie parkingi, a czwartą żłobek.

W projekcie budżetu Szczecina na przyszły rok zapisano 150 tys. zł na przygotowanie koncepcji zabudowy tego obszaru.

– Dokument ma dać odpowiedź na pytanie, w jaki sposób optymalnie zagospodarować ten teren – mówi Dariusz Sadowski z urzędu miasta.

Na pewno w tej okolicy zostanie żłobek „Muchomorek”, choć nie wiadomo, czy w obecnej lokalizacji, czyli u zbiegu Mazowieckiej i Roosevelta. Proponując nową zabudowę, planiści będą musieli uwzględnić alternatywne miejsce dla tej placówki.

Inwestycja będzie mogła objąć również sąsiednią działkę (między żłobkiem a budynkiem mieszkalnym przy pl. Rodła) i parking (dwie działki) przy PZU, od strony ul. Piłsudskiego i przystanków autobusowych.

Co poza żłobkiem będzie mogło się tam znaleźć? – O rodzaju pozostałej działalności rozstrzygnie proponowane w koncepcji zagospodarowanie tych nieruchomości – tłumaczy Dariusz Sadowski. – Koncepcja będzie stanowiła uzupełnienie wniosku do wszczętego planu zagospodarowania dla tego obszaru.

Miasto chciałoby, aby inwestycja w tej okolicy została zrealizowana w formule partnerstwa publiczno-prywatnego. Czyli z inwestorem komercyjnym, który będzie musiał ponieść koszty budowy nowego żłobka.