Pandemia koronawirusa bardzo zmieniła system ochrony zdrowia. Wiele zabiegów czy operacji planowych zostało odwołanych albo przełożonych na odległe terminy. Mieszkańcy Szczecina nie są jednak skazani na wielotygodniowe czekanie, z pomocą przychodzi Mediklinika – najdłużej działająca prywatna klinika medyczna na Pomorzu Zachodnim. Działa w reżimie sanitarnym i przy dużych środkach ostrożności, oferując jednocześnie bezpieczne i dostępne w szybkich terminach zabiegi medyczne oraz kompleksową obsługę wszystkich pacjentów.

Szeroki zakres wsparcia: chirurgia ogólna i dziecięca, laryngologia, ortopedia, ginekologia i wiele więcej

Koronawirus zdominował nasze życie niemal w każdym aspekcie – w pracy, życiu osobistym, ale i w zdrowiu. Publiczna służba zdrowia skupiona na walce z pandemią, zwraca mniej uwagi na inne choroby. Wiele zabiegów zostało odwołanych lub opóźnionych. Pacjenci nie mogą pozwolić sobie na czekanie w nieskończoność i życie w cierpieniu. W takim momencie warto skorzystać z usług prywatnych instytucji takich jak Mediklinika. Przychodnia świadczy najwyższej jakości usługi, posiada doskonałą kadrę medyczną oraz wyposażoną w nowoczesny sprzęt salę operacyjną. – Nie zwalniamy tempa. Wiemy, że pacjenci cierpią ze względu na ciągłe przekładanie terminów zaplanowanych zabiegów. U nas czas oczekiwania wynosi średnio dwa tygodnie. Staramy się dostosowywać kalendarze naszych specjalistów do potrzeb pacjentów. Wykonujemy zabiegi chirurgiczne, ortopedyczne, laryngologiczne, ginekologiczne – mówi Ewelina Ożóg, Prezes Zarządu Medikliniki.

Jest wiele chorób, na których leczenie w publicznej służbie zdrowia trzeba czekać miesiącami, a w Mediklinice na ich wykonanie można umówić się niemal z dnia na dzień. – Zauważamy, że jest duże zainteresowanie zabiegami przede wszystkim z zakresu chirurgii ogólnej, także dziecięcej, laryngologii. Wykonujemy również zabiegi z zakresu chirurgii plastycznej. Zarejestrować się można telefonicznie lub internetowo przez portal LekarzeBezKolejki.pl. Recepcja od czasu pandemii została rozbudowana o dodatkowych operatorów telefonicznych, co przyspiesza rejestrację oraz udzielenie niezbędnych informacji czy pomocy – dodaje Ewelina Ożóg.

Niezbędne badania dostępne w jednym miejscu

Mediklinika oferuje kompleksowość usług. Tutaj w jednym miejscu można wykonać takie badania jak RTG, USG, EKG i wiele innych. Sale szpitalne liczą maksymalnie dwie osoby. Natomiast blok operacyjny znajduje się w wydzielonej części kliniki, do której dostęp mają tylko personel i wskazani pacjenci. Wszystkie zabiegi wykonywane są w ścisłym reżimie sanitarnym.

– W jednym budynku mamy lekarzy wielu specjalności, a co za tym idzie w jednym miejscu pacjent może być zbadany kompleksowo. Wszystko w dogodnym dla niego czasie – podkreśla Prezes Zarządu Medikliniki.

Najwybitniejsi lekarze do dyspozycji pacjentów! „Mówi się o nas, że jesteśmy kliniką profesorską” W specjalnie zaadaptowanym na potrzeby kliniki budynku przy ul. Mickiewicza przyjmują najwybitniejsi specjaliści z zakresu chirurgii ogólnej i ręki, onkologii, ginekologii, ortopedii, urologii czy neurochirurgii.

– Mówi się o nas, że jesteśmy kliniką profesorską. Wielu bardzo znanych lekarzy znajduje się w naszym zespole. Zależało nam na tym, by pracować z najlepszymi specjalistami. Cieszy nas, że nam zaufali i tworzymy zespół, który jest w stanie kompleksowo i profesjonalnie otoczyć pacjentów opieką. Słowo opieka jest bardzo istotne, bo jako prywatna klinika jesteśmy z pacjentem od momentu rozpoczęcia leczenia do chwili, gdy zdrowy opuszcza nasze mury. Odpowiadamy na pytania, staramy się rozwiewać wątpliwości, jesteśmy do dyspozycji pacjentów – zapewnia.

W zespole Medikliniki możemy znaleźć tak doskonałe postaci świata zachodniopomorskiej medycyny jak: prof. Dariusz Bielicki, prof. Andrzej Żyluk, dr Labib Zair, prof. Marek Ostrowski, lek. Michał Piotrowiak, prof. Zbigniew Ziętek czy prof. Łukasz Kołodziej.

Mediklinika mieści się w budynku przy ul. Mickiewicza 55 w Szczecinie. Do dyspozycji pacjentów jest parking. Na miejscu można wykonać także testy w kierunku COVID-19. Więcej informacji: https://mediklinika.eu/