Każdy ich występ przynosi nieprzeciętne doznania. Kto słyszał Alamedę w maju tego roku w lokalu Winyle.fm, ten na pewno to potwierdzi. Kwintet wraca do Szczecina i już 25 października zagra w Trafostacji Sztuki!

Alameda to jeden z najciekawszych zespołów na polskiej scenie alternatywnej. Formacja łączy trans, progresywną elektronikę lat 70. z bardziej ekstremalnymi odmianami jazzu i muzyki improwizowanej. W ostatnich latach poszukiwania twórcze muzyków „poszły” w stronę dalszych eksploracji rytmiki afrykańskiej i latynoamerykańskiej, czego efektem był wydany w 2019 roku album „Eurodrome”.

Alameda, która działa w różnych składach i konfiguracjach, została założona dziewięć lat temu przez niezwykle aktywnego Jakuba Ziołka (m.in. Stara Rzeka, Innercity Ensemble, Zimpel/Ziołek), Mikołaja Zielińskiego (T'ien Lai, Alameda 4, Javva), Łukasza Jędrzejczaka (T'ien Lai, Javva, Duży Jack), Jacka Buhla (Jaząbu, MaestroTrytony) i Rafała Iwańskiego (HATI, Innercity Ensemble, X-Navi:Et). Zespół wyłonił się ze składu bydgoskiej grupy Alameda Trio. Obecnie na gitarze basowej gra w nim Piotr Michalski i z jego udziałem powstał wydany rok temu album „Spectra. Vol. 1”. 

„Gęste, egzotyczne rytmy o tanecznym charakterze, wygrywane za pomocą niezliczonych bębnów i perkusjonalii, tworzą tutaj fundament dla elektronicznych melodii i ozdobników oraz głębokiego, niczym na najlepszym dubie, basu. Z rzadka pojawiają się też partie wokalne, jednak utwory całkowicie odchodzą od zwrotkowo-refrenowej sztampy(...) Momentami można poczuć się jak na parkiecie jakiegoś klubu ze współczesną elektroniką, kiedy indziej jak w środku tropikalnej dżungli, a zazwyczaj jak w obu tych miejscach na raz” – pisze o tym wydawnictwie Paweł Pałasz na swoim blogu Pablo's Reviews.

Utwory z tej płyty usłyszymy w Trafostacji Sztuki i nie ma wątpliwości, że będzie to kolejne bardzo ciekawe wydarzenie muzyczne w tym miejscu! Koncert już w środę, 25 października, o godz. 20:00. Bilety kosztują 40 zł i są dostępne w TRAFO Books & Coffee.

Wydarzenie na Facebooku: https://www.facebook.com/events/1348416449416074