Koleje Dolnośląskie uruchomią weekendowe połączenie z Wrocławia do Świnoujścia. To przede wszystkim oferta dla wybierających się nad morze mieszkańców dolnośląskiego, ale skorzystają też pasażerowie z Pomorza Zachodniego.

Do Wrocławia będzie można bowiem dojechać nieco szybciej niż pociągami PKP Intercity. Tyle, że w Szczecinie pociąg zatrzyma się tylko w Dąbiu.

O przygotowaniach do uruchomienia nowego połączenia poinformował portal „Rynek Kolejowy”. Pierwszy nadmorski pociąg Kolei Dolnośląskich ma wyjechać z Wrocławia w sobotę 24 czerwca o 5.40 (a potem w kolejne soboty). Trasę do Świnoujścia pokona w 5,5 godziny.

W drogę powrotną wyruszy w każdą wakacyjną niedzielę. Ze Świnoujścia wyjedzie o 16.40, w Szczecinie Dąbiu będzie o 17.47, a we Wrocławiu o 22.07.

Przejazd ze Szczecina Dąbia do Wrocławia zajmie więc 4 godziny i 20 minut. To nieco krócej niż w najszybciej pokonującym obecnie tę trasę IC Swarożyc (4 godziny i 38 minut) i dużo mniej niż w jadącym dłuższą trasą IC Przemyślanin (5 godzin i 42 minuty).

Cenę biletów relacji Wrocław Główny–Świnoujście ustalono na poziomie 79 zł. Pociągi mają być zestawiane z najbardziej pojemnych jednostek Kolei Dolnośląskich, czyli Pesa Elf II.