Dzika kuchnia w al. Wojska Polskiego w Szczecinie rozgościła się już jesienią. Lokal, w którym serwowane są burgery z najwyższej jakości dziczyzny, podbił podniebienia mieszkańców, nie tylko tych kochających „dzikie” mięso. Jak zaznacza właściciel, wśród gości nie brakuje osób, które po raz pierwszy mają do czynienia z dziczyzną, i są nią zachwyceni. Na wiosnę restauracja przygotowała nowe menu, a w nim szereg niespodzianek.

Łączą mango z kotletami z mięsa dzika i jelenia. Jest też burger ze szparagami

Dzika kuchnia to unikatowy lokal na kulinarnej mapie Szczecina. Pierwsza w mieście burgerownia, w której oferowane są dania z najwyższej jakości dziczyzny. W wiosennym menu znalazło się kilka zaskakujących nowości. – Mamy kilka pomysłów, którymi chcemy się pochwalić na wiosnę. Nowością będzie burger „Mexican wild”, w którym smakosze znajdą awokado, czerwoną cebulę, sałatę, nasze dzikie mięso, ale także boczek, ser i serowe nachosy. Jest też propozycja dla osób lubiących szparagi. „Zielony szparag” to kompozycja złożona ze świeżej sałaty, awokado, krążków cebulowych, „dzikiego” mięsa, sera i grillowanych zielonych szparagów. Smak podbija nasz nowy sos mango-chilli-mięta – mówi Przemysław Malec, pomysłodawca i twórca Dzikiej kuchni. 

Nowością jest także sałatka „Dzikie mango”. – To kompozycja kilku sałat, świeżych pomidorów, ogórka, sera feta, kiełków rzodkiewki i oczywiście słodkiego mango. Wszystkie składniki łączy nasz nowy sos mango-chilli-mięta, który nadaje potrawie wiosennego charakteru i nietuzinkowego smaku. W sałatce znajdują się także kotlety z mięsa dzika i jelenia, przyprawione czosnkiem, suszonymi pomidorami i szczyptą ziół toskańskich – opisuje Przemysław Malec. 

Nową propozycją, która pojawiła się w wiosennym menu, jest również kanapka „Dziki Many”. – To nasza wariacja na temat słynnej kanapki Reubena z Nowego Jorku. W naszym wydaniu znalazły się w niej pieczony kark z mięsa jelenia, podany w bułce z sosem rozmarynowo-pieprzowo-musztardowym, specjalnie doprawiony kapustą kiszoną z suszonymi pomidorami, marchewką, oliwą z oliwek oraz serem mazdamer. Chcemy, by czasem nazwy naszych dań nawiązywały do Szczecina, stąd właśnie „Dziki Many” – dodaje twórca Dzikiej kuchni.

Nagroda Heinz Selection. Dzika kuchnia najlepszą burgerownią w Polsce!

Szczecińska Dzika kuchnia może pochwalić się spektakularnym sukcesem. Restauracja wzięła udział w konkursie Heinz Selection 2024. Dotarła do ścisłego finału, a następnie sięgnęła po główną nagrodę!

Było to dla nas niesamowite doświadczenie! Przygotowywanie burgerów na czas pod okiem jury degustacyjnego, składającego się ze znanych influencerów oraz szefa marketingu firmy Heinz, wiązało się ze stresem, ale było też wspaniałym wyzwaniem – wspomina Malec. – Każdy z uczestników musiał przygotować 6 burgerów, które trafiły pod ocenę jury. Mieliśmy na to 40 minut. Przyrządzałem kanapkę „Stek z jelenia”, którą na co dzień można zamówić w naszym lokalu. Podałem ją w towarzystwie bigosu z dziczyzny, który stanowił nietuzinkowy dodatek. Podczas pracy starałem się pokazać, że dziczyzna to bardzo dobre mięso, które dzięki użyciu prostych przypraw, bo tylko soli i młotkowanego pieprzu, odwdzięczy się fantastycznym smakiem – dodaje. 

Konkurs Heinz Selection to jeden z najbardziej prestiżowych konkursów gastronomicznych w Polsce. Dzika kuchnia jest pierwszą restauracją ze Szczecina, która została w nim nagrodzona.

Jakie jeszcze plany na wiosnę?

Kiedy zrobi się cieplej, przed lokalem w al. Wojska Polskiego 4 ustawione zostaną stoliki z kilkoma miejscami do siedzenia. Oprócz tego podczas majowego Pikniku nad Odrą na Wałach Chrobrego pojawi się food truck Dzikiej kuchni. Restauracja będzie promowała swoje „dzikie” burgery, by mogła je poznać jak największa liczba mieszkańców.

– Już niedługo w naszej ofercie pojawi się także opcja zamówienia swojego ulubionego dania z dowozem do domu – dodaje właściciel Dzikiej kuchni. 

Restauracja zaprasza do swoich mediów społecznościowych: https://www.facebook.com/DzikaKuchniaSzczecin

https://www.instagram.com/dzikakuchnia/