Drugi Sphinx w Szczecinie i jednocześnie pierwszy w naszym mieście lokal w nowym wystroju, gdzie goście mogą samodzielnie nalać sobie piwa dzięki specjalnym beczkom z kurkiem wbudowanym w ścianę obok stolików został właśnie otwarty.

Restauracja, serwująca głównie kuchnię orientalną (w tym najbardziej znaną - shoarmę) została uruchomiona w Galerii Kaskada, przy al. Niepodległości 36. - Zawsze z ogromną satysfakcją gościmy w miejscach, gdzie nasze marki są dobrze znane i lubiane. Proces uruchamiania nowej restauracji jest wieloetapowy i długotrwały, w którym wymagane jest znalezienie równocześnie odpowiedniego partnera biznesowego i atrakcyjnej lokalizacji na restaurację. Tym bardziej cieszymy się, że z sukcesem zakończyliśmy negocjacje w sprawie Sphinksa w Szczecinie i ruszyliśmy z drugą restauracją w tym mieście. - mówi w rozmowie z wSzczecinie.pl Mariola Krawiec-Rzeszotek – Wiceprezes Zarządu Sfinks Polska.

Pełnowymiarowa restauracja z obsługą kelnerską zajmuje łącznie 315 metrów kw - Szczecin, po otwarciu lokalu w Galerii Kaskada, znalazł się w gronie 13 miast, w których działa więcej niż jeden lokal Sphinx. Świadczy to o tym, że Szczecin stanowi dla nas atrakcyjną lokalizację na mapie gastronomicznej Polski i nie wykluczamy, że mieszkańcy będą mogli się cieszyć z kolejnych lokali pod naszymi szyldami – mówi Mariola Krawiec-Rzeszotek (Sfinks Polska zarządza również markami „Chłopskie Jadło” oraz WOOK).

Pod względem wielkości sprzedaży oraz liczby restauracji, Sphinx jest największą w Polsce siecią typu casual dining. Sfinks Polska jest jednocześnie trzecią pod względem przychodów firmą gastronomiczną w Polsce.