Coraz lepiej widoczny jest ślad nowej ulicy, która będzie przedłużeniem ul. Sosabowskiego do ul. Szafera. Powinna być gotowa na początku 2025 roku.

Prace ruszyły pod koniec lutego. Rozpoczęto od wycinki drzew i uprzątnięcia placu budowy. Teraz prowadzone są przede wszystkim roboty ziemne.

– Trwają prace związane z odhumusowaniem terenu, czyli zdjęciem wartościowej dla roślin gleby, która nie ma parametrów gruntu do budowy. Kontynuowane są roboty sanitarne takie jak układanie kanalizacji deszczowej oraz korytowanie. Widoczne są już ścianki oporowe, wykonawca na poszczególnych fragmentach wykonuje ich izolację i zasypuje – informuje Hanna Pieczyńska, rzecznik prasowy miejskiej spółki Tramwaje Szczecińskie.

Nowa ulica będzie przebiegać równolegle do ul. Szerokiej. Z jednej strony połączy się z ul. Szafera (na rondzie Żołnierzy Polskich Misji Pokojowych ONZ), a z drugiej z ul. Sosabowskiego (w pobliżu skrzyżowania z ul. Bracką).

Zlikwidowana zostanie pętla tramwajowo-autobusowa Krzekowo, w miejscu której powstanie zupełnie nowy układ drogowo-torowy. Tramwaje będą skręcać w prawo, gdzie nowe torowisko poprowadzi je w kierunku pętli przy Netto Arenie. Po drodze wybudowane zostaną 3 przystanki autobusowo-tramwajowe, 1 tramwajowy i 2 zatoki autobusowe.

Wykonawcą prac o wartości 101 mln zł jest konsorcjum spółek Tormel (lider) i Stanled I (partner). Inwestycja zostanie dofinansowana kwotą 56,5 mln zł z rządowego Funduszu Polski Ład: Programu Inwestycji Strategicznych.