Prawdopodobnie do poniedziałku do rana nie będą kursowały tramwaje w kierunku Gocławia i zajezdni Golęcin. To przez samochód ciężarowy z platformą, na której przewożony był ważący ponad sto ton ładunek. Pojazd przez całą niedzielę blokował ruch w okolicy Stoczni Szczecińskiej. Ciężarówka wraz z platformą mają zostać usunięte dzisiaj w nocy. .

To niecodzienny widok na ulicach naszego miasta. Ogromna ciężarówka z platformą do przewodu gabarytów i ponadstutonowym ładunkiem blokuje ruch w okolicy ul. Nocznickiego. Pojazd ma przebitą jedną z opon, stoi w poprzek jezdni, a do tego skierowany jest „pod prąd”. 

Do awarii doszło w sobotę w nocy. Nie wiadomo dokładnie, co się do niej przyczyniło. Jak informuje szczecińska „Gazeta Wyborcza”, kierowca ciężarówki jechał ulicą Stalmacha w kierunku ul. Jana z Kolna. Według informacji gazety na platformie przewożone było specjalistyczne urządzenie, którego adresatem jest Cementownia Górażdże w miejscowości Chorula, 20 kilometrów na południe od Opola. 

Przez całą niedzielę zablokowany był ruch tramwajów w kierunku zajezdni Golęcin i Gocława. Kiedy zostanie odblokowany? Zarząd Dróg i Transportu Miejskiego nie komentuje sprawy. Wiadomo, że holowanie pojazdu zaplanowano w godzinach nocnych z niedzieli na poniedziałek. To nie będzie łatwe zadanie ze względu na ogroniczoną ilość miejsca w tym rejonie.

Kierowcy jadący w okolice Stoczni Szczecińskiej i kierunku północnych osiedli Szczecina muszą liczyć się z utrudnieniami w ruchu. Samochody kierujące się do centrum logistycznego przy ul. Druckiego-Lubeckiego docierają do obiektów objazdem.