Ponad 100 firm i instytucji z ponad 1000 ofert pracy, stażów i praktyk. Zbliża się wiosenna odsłona największych w województwie targów pracy. „Udział w nich to doskonała okazja do spotkania z potencjalnymi pracodawcami oraz zapoznania się z aktualnymi ofertami pracy z bardzo różnych branż” – zapraszają organizatorzy. Wydarzenie już 25 kwietnia w Netto Arenie.

– Targi Pracy w Netto Arenie są dla wszystkich tych, którzy poszukują nowych możliwości zawodowych. Od studentów, przez osoby dopiero rozpoczynające karierę zawodową po doświadczonych specjalistów – mówi Maciej Patynowski, koordynator wydarzenia.

Okazja do rozmów z pracodawcami i specjalistami

Na uczestników czekać będzie ponad 100 firm i instytucji z ponad 1000 ofert. Zainteresowani karierą w służbach mundurowych będą mogli z pierwszej ręki zapoznać się z ofertami pracy w Wojsku Polskim, Policji, Straży Granicznej oraz Straży Miejskiej. Zakład Ubezpieczeń Społecznych będzie oferował poradnictwo dla przyszłych przedsiębiorców, pracę w instytucji oraz możliwość założenia kont na Platformie Usług Elektronicznych.

Pracownicy Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych zapraszają do rozmów o środkach na rehabilitację zawodową i społeczną osób niepełnosprawnych oraz ich zatrudnianiu. Natomiast od przedstawicieli NSZZ „Solidarność” Pomorza Zachodniego będzie można uzyskać porady w zakresie prawa pracy oraz działalności związkowej.

– Z kolei doradcy Wojewódzkiego Urzędu Pracy oraz Powiatowego Urzędu Pracy przekażą powiedzą, jak zdobyć środki unijne na rozwój własny, swojej firmy i pracowników. Również pracodawcy przygotują dodatkowe atrakcje dla odwiedzających w postaci quizów, konkursów czy koła fortuny z nagrodami – zachęca Maciej Patynowski.

Konferencja, szkolenia i prezenty

Jak dodaje, organizatorzy Targów Pracy przygotowali interesującą konferencję i serię szkoleń – wydarzenia te pozwolą uczestnikom zdobyć wiedzę na temat skutecznego poruszania się po rynku pracy. Podczas szkoleń poruszone zostaną tematy związane z m.in. wizerunkiem w sieci w kontekście szukania pracy oraz napisaniem skutecznego CV.

– Dla pierwszych 2000 uczestników przygotowaliśmy prezent. Drukowany „Katalog Pracodawców 2024”, który będzie dostępny za darmo, na miejscu – dodaje M. Patynowski.

Wstęp na Targi Pracy w Netto Arenie jest bezpłatny. Pracodawcy zapraszają już 25 kwietnia br. w godz. 10-16. Pełna lista wystawców oraz harmonogram wydarzenia dostępne są na stronie www.targipracy.szczecin.pl oraz w mediach społecznościowych.