Już od soboty (1 czerwca) mieszkańcy będą mogli zażywać wodnych i słonecznych kąpieli na „szczecińskiej Majorce”. Za wejście zapłacimy tyle samo, ile w ubiegłym roku.

– Odwiedzającym udostępnione zostaną wszystkie baseny – sportowy, łezka, morze, rwąca rzeka oraz zjeżdżalnie – wymienia Paulina Łątka z biura prasowego magistratu. – Nad bezpieczeństwem czuwać będą ratownicy.

Oprócz basenów, mieszkańcy będą mogli skorzystać z kortów do tenisa i badmintona (20 i 7 zł za godzinę), miejsc do grillowania, placu zabaw, siłowni pod chmurką, leżaków, hamaków, sztucznej plaży, boisk do plażowej piłki siatkowej oraz skateparku. W tym roku dostępne będą cztery punkty gastronomiczne. 

W pobliżu Arkonki dostępne są dwa parkingi: płatny (2 zł za godzinę) i bezpłatny. Od 21 czerwca kasa biletowa od strony parkingu będzie czynna codziennie w godz. 10-16. Bilety można również kupić w aplikacji Mobilna Karta Miejska Szczecin.

W tym sezonie wprowadzona zostanie nowość. – Aby było jeszcze wygodniej, od tego roku bilety w aplikacji można kupić na dowolny termin w całym sezonie, a nie tak jak było wcześniej, tylko na trzy najbliższe dni. Wprowadzone zostały również elektroniczne karnety – dodaje P. Łątka.

Ceny biletów pozostają bez zmian. Dzieci do lat 6 oraz osoby niepełnosprawne z opiekunem nie płacą za wstęp. Całodniowy bilet ulgowy kosztuje 12 zł, a normalny – 24 zł. Za karnet na 10 wejść zapłacimy 216 zł (normalny) lub 108 zł (ulgowy). Obowiązują również zniżki w ramach Szczecińskiej Karty Rodzinnej i Karty Seniora.

Arkonka będzie czynna od poniedziałku do czwartku w godz. 10-19, a w piątki, soboty i niedziele – w godz. 10-20. Natomiast w sierpniu otwarta będzie codziennie w godz. 10-19. Sezon kąpielowy zakończy 1 września.