W wielkim garze zabulgocze lubuski bigos, na górnym tarasie Wałów Chrobrego staną wystawcy z Polski i zagranicy, a miłośnicy wypoczynku i pasjonaci historii będą mogli porozmawiać z gośćmi największych na Pomorzu Zachodnim targów turystycznych. Będą też dmuchane zamki i zjeżdżalnie dla najmłodszych, strefa browarów rzemieślniczych, aleja produktów tradycyjnych i występy artystyczne. W sobotę i niedzielę na Wałach Chrobrego odbędzie się uwielbiany przez szczecinian Piknik nad Odrą, czyli jedna z największych plenerowych imprez w regionie
Na żywo
21:29
To była ogromna i pyszna przyjemność!

 Jutro wracamy do relacjonowaniwa Pikniku nad Odrą 2023.

19:46
Najbardziej szalona atrakcja pierwszego dnia Pikniku nad Odrą

Jak szczecinianie poradzili sobie z Gryfusowym wyzwaniem ostrości? Zobaczcie nasz materiał. "To nie jest bezpieczne" - zapowiadał Krzysztof Pronobis z Browaru Gryfus.

16:07
Co jeszcze dziś w programie?

Zakończenie pierwszego dnia Pikniku nad Odrą zaplanowane jest dziś dopiero na godzinę 23:00. Co więc jeszcze przed nami? Od godziny 18:00 w strefie Browarów Rzemieślniczych karaoke, na tarasie Hakena Gryfusowe Wyzwanie Ostrości, StandUp Open Mic i DJ na żywo oraz całe mnóstwo atrakcji w strefie dziecięcej: prezentacje, konkursy, kręceniem kołem fortuny i wiele innych. 

 

15:45
Splash of Colors, czyli Święto kolorów Holi w strefie dziecięcej

W strefie dziecięcej dzieje się naprawdę dużo - dmuchańce, różnorodne gry i zabawy, występy na żywo i wiele innych. Po godzinie 15:00 przyszedł czas na coś specjalnego, czyli Splash of Colors – Święto kolorów Holi,  podczas którego zasypano plac przy scenie kolorowymi proszkami. 

13:32
Wielka degustacja lubuskiego bigosu na winie o godzinie 14:00

W tym roku największym bohaterem w menu Pikniku nad Odrą jest przygotowywany wspólnie z Województwem Lubuskim bigos na winie. Organizatorzy szacują, że rozdadzą około 10 tysięcy porcji tego dania. Jeśli chcielibyście skosztować tej lokalnej potrawy, powinna być już gotowa dla odwiedzających o około 14:00. 

12:32
Tłumy od rana odwiedzają Wały Chrobrego - ruszył Piknik nad Odrą

Piknik nad Odrą wystartował o godzinie 11:00 i od samego początku cieszy się bardzo dużą frekwencją. Szczecinianie i turyści mają co robić już od rana - na odwiedzających czekają różnorodne strefy, wystawcy z całej Polski i ciekawe atrakcje. Od godziny 11:00 prócz bogatej oferty stoisk, zaplanowane są także rozmowy z gośćmi w piknikowym studiu na tematy turystyki, marketingu i istotnych dla Szczecina tematów. A już o 14:00 czeka nas oficjalne otwarcie Pikniku nad Odrą 2023 i zaproszenie do degustacji Wielkiego Gotowania.