Radna Prawa i Sprawiedliwości Agnieszka Kurzawa apeluje o pilne przeprowadzenie działań „zwiększających bezpieczeństwo drogowe na ul. Mieszka I”. Przypomnijmy, że kilka dni temu na przejściu dla pieszych doszło do tragicznego wypadku, w którym zginął starszy mężczyzna.

Do tragicznego zdarzenia doszło w środowy poranek. Kierujący samochodem z dużą siłą uderzył w starszego mężczyznę, który przechodził na przejściu dla pieszych. Niestety, pieszego nie udało się uratować. W Internecie rozpoczęła się dyskusja, w której wielu komentujących przyznaje, że owe przejście nie należy do bezpiecznych.

Teraz radna miejska Agnieszka Kurzawa w interpelacji do prezydenta miasta podkreśla, że „już wcześniej osoby piesze, jak i kierowcy zwracali uwagę na rozpędzające się samochody na tym odcinku”.

„Samochody zatrzymujące się na jednym pasie (prawym) często nie robią tego na drugim (lewym), wpuszczanie pieszych na przejście również pozostawia wiele do życzenia” – krytykuje. „Kierowcy natomiast zachęceni walorami takiej drogi nie oszczędzają na dociśnięciu gazu”.

Radna Prawa i Sprawiedliwości apeluje o pilne przeprowadzenie działań „zwiększających bezpieczeństwo drogowe w tym miejscu”. „Szczególnie przydatny byłby tu fotoradar lub też sygnalizacja świetlna z czujnikiem ruchu” – proponuje.