To okazja, by podziwiać zapierającą dech w piersiach nadodrzańska panoramę Szczecina. Przez najbliższe dwa miesiące wstęp na taras widokowy Morskiego Centrum Nauki będzie bezpłatny.

– Z okazji otwarcia MCN mamy dla Państwa prezent. Od 1 czerwca do końca lipca tego roku wstęp na taras będzie bezpłatny! – poinformował dzisiaj Jarosław Dobrzyński, rzecznik prasowy MCN.

Od 1 czerwca na taras będzie się można dostać przez zewnętrzną klatkę schodową w godz.17:00-21:00. Jak zaznacza rzecznik, 1 czerwca na taras szczególnie zapraszani są najmłodsi.

Morskie Centrum Nauki na Łasztowni oficjalnie otwarte zostało w minioną sobotę. Wewnątrz znalazła się interaktywna wystawa, w inspirujący sposób opowiadająca o morzu i wszystkich aspektach z nim związanych. Częścią MCN jest też planetarium, w którym odbywają się pokazy związanie nie tylko z astronomią, ale także z fizyką, chemią i biologią. Wejściówki na wystawę stałą kosztują 30 zł (bilet normalny) i 25 zł (ulgowy). Za wstęp na pokaz w planetarium trzeba zapłacić 25 zł (normalny) lub 16 zł (ulgowy). Bilety można kupować na stronie Morskie Centrum Nauki i w kasach biletowych na miejscu.

Morskie Centrum Nauki czynne jest w dni powszednie (z wyjątkiem poniedziałków) w godz. 09:00-17:00, w soboty i niedziele od 10:00 do 18:00. Szczegółowe informacje na stronie www.centrumnauki.eu i FB.