Najpiękniejsze dziewczyny regionu są proszone o uwagę! Pierwszy casting dla uczestniczek konkursu Miss Polonia Ziemi Zachodniopomorskiej 2013 już 7 kwietnia!

Bardziej masowo

Joanna Dewecka z firmy Dragon Event mówi o tegorocznej formule konkursu: „Chcemy by w tym roku było to wydarzenie bardziej masowe i  ułatwimy kandydatkom z całego regionu  udział   w castingach” Pierwsze eliminacyjne spotkania zostaną przeprowadzone w takich miejscowościach jak Łobez, Białogard, Gryfice czy Dobra Szczecińska, w której odbędzie się pierwszy casting (7 kwietnia). Organizatorzy zamierzają na tym etapie wybrać trzydzieści trzy kandydatki. W drugim etapie konkursu 9 maja  zaplanowano Casting Szczeciński w CH Galaxy, podczas którego jurorzy wybiorą jeszcze siedem dziewczyn, które przejdą do  dalszej  fazy rywalizacji. 

Zgrupowanie dla najlepszych

Trzecim etapem konkursu będzie Casting Główny czyli dalsza selekcja najpiękniejszych. Osiemnaście kandydatek wówczas wybranych weźmie udział w zgrupowaniu w Grzybowie (w dniach 20-26 V), podczas którego potencjalne misski pod okiem doświadczonych trenerów i kosmetologów uzyskają wiedzę na temat autoprezentacji, poruszania się po parkiecie czy profesjonalnego makijażu.

Minimum 173 cm

Nieco zmieniły się zasady  udział w eliminacjach do konkursu. W tej edycji mogą wziąć w nim udział bezdzietne panny w wieku 18 – 26 lat posiadające obywatelstwo lub narodowość polską o wzroście minimum 173 cm, a zatem poprzeczka została  postawiona wyżej. Jak powiedziała Dewecka „Dzięki temu dziewczyny, które dostaną się do finału będą bardziej predysponowane do ewentualnego udziału w konkursach wysokiej rangi, w których liczą się praktycznie tylko wysokie kandydatki”. 

Muzyczne dodatki

Gala finałowa konkursu Miss Polonia Ziemi Zachodniopomorskiej odbędzie się 8 czerwca w Teatrze Letnim w Szczecinie i podczas niej oprócz atrakcji wizualnych organizatorzy zapewnią także muzyczne „dodatki”.  Zaproszone zostały zespoły Black Box i Snap, które zagrają pełno wymiarowe występy.  Osiemnaście finalistek, które zaprezentują się podczas gali finałowej ubierze,  w zaprojektowane w swoim atelier stroje, Katarzyna Hubińska. Bilety na tę imprezę już niedługo trafią do sprzedaży.

Ukeje w jury

Lista osób, które będą w jury podczas finału nie jest jeszcze znana. Na pewno będą to m.in. przedstawiciele władz lokalnych. Wiadomo, że potwierdził już swój udział  w tym gremium  Damian Ukeje, który już po raz drugi będzie oceniał urodę najpiękniejszych reprezentantek naszego województwa.. Ambasadorem konkursu będzie natomiast Miss International 2001, Małgorzata Rożniecka-Ofman.